przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 19 maja 2011

List Pierwszej Damy z okazji pokazu projektu Muzeum Utracone

Do
Uczestników
pokazu projektu Muzeum Utracone


Szanowni Państwo,

 

Cieszę się bardzo, że podczas tegorocznej Nocy Muzeów mają Państwo możliwość uczestniczenia w pokazie przedmiotów sztuki, które gromadzi Muzeum Utracone.


Ten niezwykle interesujący i celny pomysł na odzyskiwanie utraconych dzieł sztuki spotkał się z moim poparciem, dlatego bez wahania udzieliłam inicjatywie patronatu. Dzięki nowoczesnej formie przestawienia zbiorów Muzeum może dotrzeć i zainteresować szerokie rzesze publiczności.


Gratuluję serdecznie organizatorom urządzenia spektakularnego, w specjalnej scenografii, przedstawienia dzieł różnorodnych: począwszy od prac artystów malarzy, rzeźbiarzy, czy rzemieślników, a skończywszy na sztuce sakralnej, zdobiącej świątynie. Myślę, że szczególną przyjemność musi sprawiać wszystkim wyeksponowanie słynnego obrazu Aleksandra Gierymskiego „Żydówka z pomarańczami”, który, miejmy nadzieję, wróci do Polski.


Główna idea, która przyświeca Muzeum, czyli odzyskiwanie tego, co utracone z dziedzictwa narodowego, przywraca pamięć o wybitnych autorach i ich pracach, istotnych dla poczucia naszej tożsamości. Być może wiele z nich nigdy nie będzie zdobiło zbiorów muzealnych w Polsce, dlatego tym bardziej cenna jest inicjatywa Muzeum Utraconego, by w formie wirtualnej zaprezentować ich urodę i wartość, jaką dla nas stanowią.


Serdecznie Państwa pozdrawiam życząc wspaniałej uczty artystycznej oraz gorąco zachęcam do oglądania kolekcji Muzeum Utraconego w internecie.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.