przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 21 maja 2011

List Pierwszej Damy z okazji finału Konkursu Ligi Morskiej i Rzecznej "Młodzież na Morzu"

Do Uczestników
finału Konkursu
Ligi Morskiej i Rzecznej
„Młodzież na Morzu”
Szczecin
 
Szanowni Państwo,
 

Dziękuję za zaproszenie na odbywający się w szczecińskiej Wyższej Szkole Ekonomiczno- Turystycznej uroczysty finał Ogólnopolskiego Konkursu Ligi Morskiej i Rzecznej „Młodzież na Morzu”. Nie mogę osobiście uczestniczyć w dzisiejszym spotkaniu, ale zapewniam, że myślami jestem razem z Państwem.

 

Organizowany od 1986 roku konkurs, któremu mój mąż przez wiele lat miał przyjemność patronować jako Honorowy Prezes Ligi Morskiej i Rzecznej, to bardzo wartościowa propozycja dla młodych ludzi, zachęcająca ich do zainteresowania się tematyką morską. Doceniając edukacyjne walory tego przedsięwzięcia, z przyjemnością objęłam honorowym patronatem jego tegoroczną edycję.

 

Pragnę wyrazić uznanie pomysłodawcom konkursu za inicjatywę, która służy upowszechnianiu wiedzy o Bałtyku i jego znaczeniu dla kraju, o związanych z morzem postaciach wybitnych Polaków oraz o dziejach zasłużonej dla obronności Rzeczypospolitej Marynarki Wojennej. Cieszę się, że potrafili Państwo skupić wokół Ligi tak wielu uczniów i pedagogów. Zakładane w szkołach Koła Ligi Morskiej i Rzecznej, w swojej działalności odwołujące się do polskiej historii i tradycji morskiego wychowania, są bowiem znakomitym miejscem kształtowania patriotycznych i obywatelskich postaw młodego pokolenia Polaków.

 

Gratuluję zwycięstwa wszystkim tegorocznym laureatom Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzież na Morzu”. Mam nadzieję, że udział w nim i zdobyte podczas jego trwania wiadomości zachęcą Was do rozwijania zainteresowań marynistycznych, a może też do kontynuowania tych pasji w dorosłym życiu. Dyrekcjom szkół,których uczniowie uczestniczyli w turnieju, gratuluję utalentowanej i ciekawej wiedzy młodzieży. Wszystkich Państwa bardzo serdecznie pozdrawiam.

 
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.