przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 2 czerwca 2011

List Pierwszej Damy z okazji X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom oraz I Międzynarodowego Tygodnia Czytania Dzieciom

Do Uczestników

X Ogólnopolskiego Tygodnia

Czytania Dzieciom

oraz

I Międzynarodowego Tygodnia Czytania Dzieciom

w Cieszynie

 
 

Szanowni Państwo,

 

Dziś w Cieszynie odbywają się dwie wspaniałe imprezy, które przypadają w uroczystym Dniu Dziecka. Bardzo żałuję, że nie mogę w nich uczestniczyć osobiście i przeczytać z dziećmi i Państwem lekturę z dzieciństwa - „Lokomotywę” Juliana Tuwima.

 

Cieszę się ogromnie, że Cieszyn gości sąsiadów z Czech, którzy prowadzą bliźniaczą akcję do polskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, której mam przyjemność patronować. Ta wspaniała inicjatywa zarówno oświatowa, jak i edukacyjna, jest dobrze znana i znakomicie rozpropagowana w Polsce. Jej przekaz trafił do bardzo wielu przedszkoli i szkół oraz rodzin, w których małym dzieciom rodzice coraz chętniej czytają bajki i opowiadania. Z tym większą radością i zadowoleniem przyjmuję fakt, że dzięki wspólnej inicjatywie polsko-czeskiej akcja  ta ma szansę rozprzestrzenić się na inne kraje europejskie. Będzie to możliwe po podpisaniu przez Polskę i Czechy deklaracji o powstaniu programu „Cała Europa czyta dzieciom – All of Europe Reads to Kids”. Towarzyszące cieszyńskiemu spotkaniu imprezy, a w szczególności debata młodzieży o aspektach kulturalnym i edukacyjnym czytelnictwa, będą znaczącym i wspaniałym akcentem obecnego przedsięwzięcia.

 

Życzę wszystkim udanej zabawy, a organizatorom pomyślności w kontynuowaniu dalszej, tej tak ważnej i potrzebnej kampanii wychowawczej. Natomiast wszystkim dzieciom w dniu ich święta przesyłam najserdeczniejsze oraz najgorętsze pozdrowienia oraz życzenia radości z czerpania wiedzy i mądrości zapisanych na kartach książek.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.