Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 5 czerwca 2011

List Pierwszej Damy z okazji Ogólnopolskiego Dnia Dziecka

Do Uczestników
Ogólnopolskiego Dnia Dziecka
w Pacanowie


Drodzy Młodzi Przyjaciele,
Szanowni Państwo,

 

Dziś w Pacanowie odbywa się wspaniała impreza związana z Dniem Dziecka. Cieszę się bardzo, że przy tej okazji organizatorzy zadbali nie tylko o dobrą zabawę, ale także pomyśleli o charakterze edukacyjnym spotkania.


Każda inicjatywa, która służy kultywowaniu polskiej literatury wśród dzieci i młodzieży jest ze wszech miar godna poparcia i zasługuje na rozpowszechnianie. Książki, po które dzieci sięgają najchętniej, to bajki. Ich wpływ na kształtowanie wyobraźni i wrażliwości dziecięcej jest ogromny. W dzieciństwie najłatwiej jest utożsamiać się z bohaterami ze świata bajek, którzy stają się wzorem do naśladowania, a morały płynące z tych opowieści są pierwszymi lekcjami zanim jeszcze młody człowiek rozpocznie naukę w szkole.


Jestem pewna, że różnorodne imprezy, towarzyszące Dniu Dziecka w Pacanowie, spotkają się z entuzjastycznym przyjęciem jej uczestników, którzy chętnie wezmą w nich udział. Życzę wszystkim, młodszym i starszym, wspaniałej wspólnej zabawy.


Natomiast dzieciom w dniu ich święta przesyłam najserdeczniejsze oraz najgorętsze pozdrowienia. Sięgajcie po bogatą, polską literaturę dziecięcą i młodzieżową, która wprowadzi Was do świata wspaniałych i niezapomnianych przeżyć.
 

Poleć znajomemu