przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 8 czerwca 2011

List Pierwszej Damy z okazji 130. lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie

Do
Uczestników
130. lecia istnienia
Szkoły Podstawowej nr 2
im. Królowej Jadwigi
w Jarocinie


Drodzy Młodzi Przyjaciele,
Szanowni Państwo,


Dziękuję serdecznie za zaproszenie na uroczyste obchody 130. lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie. Pozdrawiam serdecznie uczniów, nauczycieli i rodziców zebranych na dzisiejszej uroczystości. Ogromnie żałuję, że nie mogę uczestniczyć w tym doniosłym wydarzeniu.


Gratuluję tak pięknego Jubileuszu. W swojej długiej historii Szkoła zawsze dbała o rozwój zdolności i zainteresowań wychowanków oraz kształtowała postawy patriotyczne. Wyrazem tego było w trudnym okresie początków istnienia placówki w XIX w. stawianie oporu germanizacji uczniów, która miała miejsce na ziemiach Wielkopolski. W wieku następnym szkoła przestawiła nauczanie z języka niemieckiego na język polski i zaczęła przeżywać swój największy rozkwit. Pod czujnym okiem polskich pedagogów uczniowie nie tylko zdobywali wiedzę, ale zostali też objęci bogatym programem wychowawczo-patriotycznym. W okresie powojennym placówka dbała o renomę i podtrzymywała wysoki poziom nauczania. Mury szkoły opuszczali absolwenci, którzy dalej kształcili się na lekarzy, prawników, nauczycieli, czy duchownych. Ten dorobek, który został doceniony w postaci nadania szkole certyfikatu „Szkoły z Klasą”, stanowi na pewno powód do wielkiej dumy.


Życzę Państwu wspaniałych obchodów jubileuszowych. Uczniom zaś, by lata pobytu w Szkole przyniosły radość z osiągnięć w nauce, a pedagogom wspaniałych absolwentów i satysfakcji z wychowywania kolejnych pokoleń jarocińskiej „Królówki”.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.