przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 8 czerwca 2011

List Pierwszej Damy popierający akcję „Bezpieczne i ekologiczne wakacje”

Pan
Jacek Janiszewski
Przewodniczący Rady Programowej
Stowarzyszenia
Integracja i Współpraca


Szanowny Panie,

 

Dziękuję bardzo za informacje o akcji pt. „Bezpieczne i ekologiczne wakacje”, którą od czterech lat z powodzeniem prowadzi toruńskie Stowarzyszenie Integracja i Współpraca.


Cały sercem popieram tę niezwykle cenną inicjatywę, która popularyzuje rozważne i bezpieczne spędzanie wakacji, tak wyczekiwanych przez cały rok przez dzieci i młodzież. Ważne staje się zatem, żeby ten wolny czas mógł zostać w pełni wykorzystany i zapamiętany jako przyjemna i radosna, a nie niebezpieczna przygoda. Każdego roku w czasie letniego wypoczynku dochodzi bowiem do dużej ilości zdarzeń i wypadków z udziałem nieletnich. Przyczyną jest nie tylko brak zajęć, ale bardzo często niewłaściwa opieka rodziców lub opiekunów. Co roku słyszymy o wypadkach samochodowych, utonięciach, braniu narkotyków i piciu alkoholu, czy przypadkach pedofilii. Te traumatyczne przeżycia pozostają w pamięci młodych osób i mają ogromny wpływ na ich psychikę i zaufanie do dorosłych.


Życzę zatem Państwu udanej akcji. Niech tegoroczne wakacje będą wolne od tragicznych w skutkach wypadków. Dzieciom zaś życzę, by wróciły do domu zadowolone, z samymi przyjemnymi wspomnieniami i wrażeniami.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.