przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 15 czerwca 2011

List Pierwszej Damy z okazji podsumowania Roku Odkrywania Talentów

Do Uczestników
uroczystego podsumowania
Roku Odkrywania Talentów

 

Szanowni Państwo,

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich Państwa przybyłych na uroczystość podsumowującą Rok Odkrywania Talentów.


Rozpoznawanie i rozwój talentów każdego młodego człowieka należy do najważniejszych zadań rodziców, nauczycieli i wychowawców. Pomoc w odkryciu indywidualnych uzdolnień, tworzenie warunków, w których można je rozwijać, rozbudzenie aspiracji i wiary we własne możliwości to dary bezcenne, nierzadko decydujące o dalszym życiu ucznia. To zarazem najlepsza inwestycja w przyszłość naszej Ojczyzny, przyszłość która powinna być tworzona przez odważnych, twórczych i wykształconych obywateli. Z radością i satysfakcją objęłam honorowym patronatem dzisiejsze spotkanie z pedagogami oraz instytucjami i organizacjami, które zaangażowały się w realizację tak szczytnej idei przygotowania naszej młodzieży do wyzwań przyszłości.


Pragnę wyrazić uznanie Pani Minister za oryginalny pomysł Roku Odkrywania Talentów i organizowanych w jego ramach akcjach: „Miejsce Odkrywania Talentów”, „Szkoła Odkrywców Talentów” oraz ogólnopolskich obchodów Dnia Talentów. Gratuluję serdecznie pedagogom, którzy otrzymają odznaczenia państwowe i Medale Komisji Edukacji Narodowej. Poświęcili Państwo wiele sił i czasu uczestnikom konkursów i olimpiad przedmiotowych, organizowali zajęcia, podczas których uczniowie mogli sprawdzić się jako sportowcy, artyści, przyszli uczeni i wynalazcy. Życzę satysfakcji z ich obecnych i przyszłych osiągnięć, bo przecież nic nie świadczy lepiej o nauczycielu, niż sukcesy jego podopiecznych. Serdeczne gratulacje i podziękowania kieruję do kierowników i pracowników tych domów kultury, pałaców młodzieży, muzeów, centrów nauki, teatrów i galerii, które zdobyły tytuł „Miejsca Odkrywania Talentów”. Ufam, że troska o młodych ludzi będzie stale towarzyszyć Państwa działalności. Dziękuję także Ambasadorom Roku Odkrywania Talentów, którzy dodawali rozgłosu tej ważnej i potrzebnej inicjatywie Ministerstwa Edukacji Narodowej.


Życzę wszystkim Państwu wielu sukcesów w wyszukiwaniu i kształceniu szczególnie uzdolnionych podopiecznych oraz radości z wybitnych wyników ich pracy. Raz jeszcze serdecznie Państwa pozdrawiam.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.