przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 17 czerwca 2011

List Pierwszej Damy z okazji obchodów 10. rocznicy istnienia Rolniczego Zakładu Aktywności Zawodowej dla Niewidomych

Do Uczestników

obchodów 10. rocznicy istnienia

Rolniczego Zakładu Aktywności Zawodowej

dla Niewidomych

 
Szanowni Państwo,
 

Serdecznie gratuluję okrągłego, dziesiątego jubileuszu istnienia, który obchodzi Rolniczy Zakład Aktywności Zawodowej dla Niewidomych.

 

Fundator tego zakładu - Komitet Pomocy Niewidomym w Polsce z siedzibą w Nowym Jorku - świętuje zaś sześćdziesięciopięciolecie własnej działalności, dlatego pierwsze słowa uznania kieruję do wszystkich, którzy związani są z Komitetem, a w szczególności do Pana Stanisława Świderskiego, osoby od wielu lat z entuzjazmem i poświęceniem wspierającej działalność Komitetu. Za pracę społeczną oraz liczne dokonania na rzecz swoich rodaków został odznaczony Krzyżem Komandorskim Odrodzenia Polski, medalem pamiątkowym „PROMASOVIA”, przyznanym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz statuetką PFRON za propagowanie idei równości szans osób niepełnosprawnych. Zasługi poniesione przez Komitet dla całego środowiska niewidomych w Polsce są ogromne. Nie sposób ich wszystkich w tym liście wymienić. Jednym z przykładów jest właśnie, wspomniany na wstępie, Rolniczy Zakład Aktywności Zawodowej dla Niewidomych, który funkcjonuje we wsi Stanisławowo, w powiecie płockim. Dzięki powstaniu tej placówki osoby niewidome dostały szansę na samodzielne funkcjonowanie w rodzinie i miejscu pracy. Zakład jest nie tylko miejscem ich pracy, rehabilitacji i kształcenia indywidualnych umiejętności, ale także spełnia ogromnie ważną funkcję społeczną i środowiskową – pomaga bowiem w dożywianiu dzieci z wiejskich szkół. 

 

Życzę całej społeczności z Zakładu, by nadal tak wspaniale rozwijała dotychczasową działalność i mogła pochwalić się coraz nowszymi osiągnięciami, za które w przeszłości zdobywała już nagrody i wyróżnienia.

 

Pozdrawiam wszystkich Państwa bardzo serdecznie i życzę udanych uroczystości jubileuszowych.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.