przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 7 lipca 2011

List Pierwszej Damy z okazji II Ogólnopolskiej Konferencji Środowiskowych Domów Samopomocy w Toruniu

Do Uczestników
II Ogólnopolskiej Konferencji
Środowiskowych Domów Samopomocy
w Toruniu


Szanowni Państwo,

 

Cieszę się, że już po raz drugi Związek Stowarzyszeń Rodzin i Opiekunów Osób Chorych Psychicznie „POL-FAMILIA” oraz Toruńskie Stowarzyszenie „WSPÓŁPRACA” organizują ogólnopolską konferencję poświeconą zdrowiu psychicznemu.


Każda inicjatywa, która przybliża nam tematykę profilaktyki i ochrony zdrowia psychicznego jest niezwykle cenna. W powszechnej świadomości pokutuje cały czas stereotyp osoby cierpiącej na chorobę psychiczną; wciąż chorzy psychicznie spotykają się ze zbyt niskim zrozumieniem i akceptacją społeczną, co powoduje ich wykluczenie z normalnego życia, a powrót po leczeniu do życia i pracy jest dla wielu z nich zbyt trudny do udźwignięcia. Tym większe należą się słowa uznania dla inicjatorów obecnej konferencji, którzy dokładają wszelkich starań, by problem ten przestał być uważany za tabu i spychany na margines społeczny.


Serdecznie Państwa pozdrawiam i życzę udanej konferencji - by przyczyniła się do zmiany wizerunku osoby chorej psychicznie, niesłusznie nadal stygmatyzowanej.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.