przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 14 września 2011

List Pierwszej Damy z okazji Konferencji Europejskiej Sieci Rzeczników Praw Dziecka

Do Uczestników Konferencji
Europejskiej Sieci
Rzeczników Praw Dziecka

 


Szanowni Państwo,

 

 

Chciałam bardzo serdecznie powitać wszystkich Państwa, biorących udział w rozpoczynającej się Konferencji Europejskiej Sieci Rzeczników Praw Dziecka. To doroczne spotkanie organizacji, skupiających niezależnie instytucje ochrony praw dziecka, ma te prawa również upowszechniać i robi to z powodzeniem od 1997 roku, kiedy to w Trondheim powstała sieć rzeczników.

Podczas tegorocznej konferencji zostanie poruszony niezwykle ważny temat ochrony praw dzieci i młodzieży w opiece instytucjonalnej. Jest on owocem wcześniejszych przygotowań w krajach członkowskich sieci, które pracowały nad danymi, uregulowaniami prawnymi, a także inicjatywami poszczególnych rzeczników w tym zakresie. Nadszedł czas przedstawienia wyników tych prac.

Chciałam pogratulować zaangażowania wszystkim rzecznikom, którzy biorą udział w obecnej konferencji, ponieważ bez Państwa działalności nie byłoby możliwe wprowadzenie i pilnowanie przestrzegania Konwencji o Prawach Dziecka ONZ, dzielenie się informacjami i strategiami podejmowanymi w poszczególnych krajach oraz promowanie i zachęcanie do tworzenia niezależnych instytucji Rzeczników Praw Dziecka.

Chciałam też wyrazić ogromną radość, że w polski Rzecznik Praw Dziecka przejmie przewodnictwo w Europejskiej Sieci Rzeczników Praw Dziecka na następny rok. Niech będzie on dla niego pomyślny.
Serdecznie Państwa pozdrawiam i żałuję bardzo, że nie mogę uczestniczyć w dzisiejszym wydarzeniu, które poświęcone jest także pamięci dwóch wybitnych postaci: Januszowi Korczakowi i Irenie Sendlerowej. Niech ich duch czuwa nad konferencją.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.