przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 6 listopada 2010

List Pierwszej Damy do uczestników IV Środkowopomorskiego Dziecięcego Sejmiku Ogniskowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Do
Uczestników
IV Środkowopomorskiego
Dziecięcego Sejmiku Ogniskowego
Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
w Koszalinie

 

 

Szanowni Państwo,


IV Środkowopomorski Dziecięcy Sejmik Ogniskowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Koszalina podjął się poruszyć trudny, ale niezwykle ważny problem, dotykający wiele rodzin.


Dzisiejsze Wasze spotkanie ma zachęcić zarówno rówieśników, jak też osoby dorosłe, do angażowania się w przeciwdziałanie przemocy i zaniedbaniom wychowawczym. Gratuluję Wam z głębi serca promowania pozytywnych rozwiązań i motywowania do działania na rzecz pokrzywdzonych, którzy oczekują na wyciągnięcie pomocnej dłoni.


Życzę, by owocem dzisiejszego Sejmiku było podjęcie konkretnych decyzji służących udzielaniu efektywnej pomocy krzywdzonym. Wierzę też, że Sejmik przyczyni się do poprawy sytuacji dzieci, które powinny być traktowane przez najbliższych z godnością i szacunkiem.


Życzę także, by doświadczenie uczestnictwa w obradach tego dzisiejszego, małego parlamentu, było dla Was nie tylko niecodzienną przygodą, ale stało się także żywą lekcją brania udziału w życiu społecznym i politycznym. Może w przyszłości zasiądziecie w ławach poselskich i od Waszych przemyślanych decyzji będą zależeć kształt i warunki życia w Polsce.


Muszę w tym miejscu wyrazić mój głęboki szacunek i uznanie dla działalności koszalińskiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, za jego troskę o rozwój i potrzeby podopiecznych. Gratuluję wspaniałych pomysłów wychowawczych, które rozwijają wszechstronnie dzieci zachęcając je do aktywnej i twórczej postawy.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.