Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 7 października 2011

List Pierwszej Damy z okazji inauguracji roku akademickiego w Lubelskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Do Uczestników

inauguracji roku akademickiego 2011/2012

Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

 
 
Szanowni Państwo,
 

Serdecznie dziękuję za zaproszenie na inaugurację nowego roku akademickiego w Lubelskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Idea powstania Uniwersytetów Trzeciego Wieku, zainicjowana przez Francję, sięga roku 1975. Szczególnie serdeczne słowa kieruję więc do Profesora François Vellas, obecnego na dzisiejszej inauguracji, piastującego funkcję przewodniczącego Międzynarodowego Stowarzyszenia Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Nasz kraj może poszczycić się tym, że uniwersytety rozpoczęły swoją działalność w tym samym czasie, co we Francji. Mamy zatem wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie.

 

Cieszę się bardzo, że Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku otwiera dziś po raz kolejny swoje sale wykładowe, również dla nowych słuchaczy. W murach tej uczelni czeka wszystkich Państwa nie tylko wielka przygoda intelektualna, ale także szereg atrakcyjnych propozycji oraz inicjatyw o charakterze kulturalnym i rekreacyjnym. Poza wykładami, seminariami oraz warsztatami naukowymi, odkryją Państwo też szerokie możliwości pogłębiania wiedzy o dzisiejszym świecie.

 

Gratuluję Uniwersytetowi tak wspaniałej działalności, a wszystkim słuchaczom życzę sukcesów i satysfakcji, zarówno na uczelni, jak i w życiu osobistym.

Poleć znajomemu