przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 13 października 2011

List Pierwszej Damy z okazji 85-lecia Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Krakowie

Do
Uczestników obchodów
85-lecia istnienia 
Zespołu Szkół Specjalnych nr 4
im. Jana Brzechwy
w Krakowie
 

Szanowni Państwo,

 
 

Pozdrawiam serdecznie dyrekcję, grono pedagogiczne oraz uczniów i ich rodziców, zgromadzonych na uroczystych obchodach 85-lecia istnienia krakowskiego Zespołu Szkół Specjalnych nr 4. Gratuluję najstarszej w Krakowie placówce kształcenia specjalnego tak zacnego jubileuszu. Szkoła ma w swojej historii ogromne zasługi i osiągnięcia, którymi może i powinna się szczycić. Uczniowie znajdują w murach szkolnych dobre warunki nie tylko do nauki, ale także do zabawy
w świetnie do tego przygotowanych salach, pracowniach i specjalistycznych gabinetach. Bogaty program zajęć, również tych ponadprogramowych, korzystnie wpływa na samopoczucie i rozwój ogólny uczniów. Nad prawidłowym przebiegiem edukacji czuwa zespół znakomicie przygotowanych pedagogów, którzy z poświęceniem oddają się swojej pracy. Uczniowie mogą wszechstronnie kształtować własną osobowość, co w późniejszym etapie życia procentuje lepszym radzeniem sobie w relacjach społecznych.

 

Chwaląc szkołę nie można pominąć i nie wymienić podejmowanych przez nią wysiłków, by rozbudzać u wychowanków zainteresowania artystyczne i sportowe, by zachęcać do udziału w konkursach i wystawach międzyszkolnych, na których uczniowie odnoszą znaczące sukcesy.Dorobek ten stanowi na pewno powód do wielkiej dumy, a mając za patrona Jana Brzechwę, naszego wybitnego autora bajek i wierszy dla dzieci, placówka będzie z pewnością nadal wspaniale się rozwijać i sprawować opiekę nad dziećmi i młodzieżą, dla których los okazał się może mniej łaskawy, ale przecież zasługujących na godne i inspirujące życie.

        

Życzę Państwu wspaniałych obchodów jubileuszowych, dalszych sukcesów w pracy pedagogicznej i wychowawczej, a uczniom satysfakcji z postępów w nauce i dużo radości na co dzień.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.