przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 17 października 2011

List Pierwszej Damy z okazji Ogólnopolskiego Kongresu Bibliotek Publicznych

Do
Uczestników

II Ogólnopolskiego Kongresu

Bibliotek Publicznych

 
 
 

Szanowni Państwo,

 
 

Ogólnopolski Kongres Bibliotek Publicznych stanowi jedno z najważniejszych i wyjątkowych wydarzeń nie tylko w życiu środowiska zajmującego się na co dzień pracą biblioteczną i rozpowszechnieniem czytelnictwa. Z dużą przyjemnością  patronuję tej bardzo cennej inicjatywie, dlatego żałuję że nie mogę razem z Państwem uczestniczyć w otwarciu Kongresu.

 

Podczas obecnego spotkania bibliotekarze mają szansę i możliwość wymienić się doświadczeniami oraz wiedzą w znacznie szerszym gronie, również z przedstawicielami władz, reprezentantami organizacji pozarządowych i partnerami Programu Rozwoju Bibliotek. Kongres jest więc znakomitą okolicznością, by dzielić się pomysłami i praktycznymi wskazówkami, a także służyć integracji wszystkich obecnych tu placówek i instytucji.

 

Przyjechali Państwo z całej Polski, reprezentując różne biblioteki, bez których dostępność do książek byłaby znacznie utrudniona i mniejsza, szczególnie w małych miejscowościach i na wsiach. Wszystkie interesujące Państwa wątki
i tematy, które zostaną poruszone podczas Kongresu, łatwiej będzie przenieść i wykorzystać z pożytkiem dla mieszkańców we własnym środowisku lokalnym.

 

Tegoroczne warsztaty, spotkania i prezentacje odzwierciedlają w pełni hasło Kongresu „Biblioteka: więcej niż myślisz !”. Gratuluję pomysłu, by podzielić je na bloki tematyczne, które poświęcone będą, oprócz promocji bibliotek, także zastosowaniu nowych technologii, dobrych praktyk i przedstawieniu organizacji pozarządowych współpracujących z bibliotekami.

 

Pozdrawiam wszystkich Państwa obecnych na Kongresie życząc owocnego i inspirującego spotkania. Niech kolejne lata przyniosą dużo pomyślnych rozwiązań, pozwalających bibliotekom intensywniej się rozwijać i poszerzać ofertę czytelniczą.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.