przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 14 listopada 2011

List Pierwszej Damy z okazji II Edycji Konkursu „Mały Samarytanin”

Do Uczestników
II Edycji Konkursu
„Mały Samarytanin”
 
 

Drodzy Młodzi Przyjaciele,

 
 

Cieszę się bardzo, że pierwszy Konkurs „Mały Samarytanin” spotkał się z dużym oddźwiękiem i stał się sukcesem edukacyjnym.

 

Po raz drugi rzeszowska organizacja „Odyseja Dziecięca” nagradza dzieci młodsze i starsze za ich niezwykle zaangażowaną postawę i wrażliwość społeczną. Z ogromnym uznaniem i podziwem odnoszę się do inicjatyw tych bardzo młodych, a już tak dojrzałych osób, które spieszą z pomocą potrzebującym, obojętne, czy są to ich rówieśnicy, czy też starsi. Trzeba zauważyć ogromny potencjał, który w nich tkwi i docenić to, że
z takim zapałem oddają się pomocy drugiemu człowiekowi. Wszyscy laureaci wykazują się uczciwością, ogromną dobrocią, dostrzegają i rozumieją drugiego człowieka. Cechy te należy stale wzmacniać i przeciwstawiać zachowaniom patologicznym i agresywnym. Ci wspaniali młodzi ludzie są wzorem dla innych, uczą postawy otwartej i tolerancyjnej, zachęcając do podejmowania wyzwań przyczyniają się do poszerzenia grona wolontariuszy.

 

Bardzo serdecznie gratuluję tegorocznym laureatom zdobycia zaszczytnego tytułu „Małego Samarytanina” i bardzo gorąco pozdrawiam również wszystkich tych, którzy nie zostali wyróżnieni, ale służąc swoim wsparciem powodują, że następują powolne, lecz konsekwentne zmiany na lepsze w ich środowisku lokalnym.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.