przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 15 listopada 2011

List Pierwszej Damy z okazji galowego wieczoru międzynarodowej Konferencji „European Network of Mentors for Women Entrepreneurs”

Do Uczestników

Galowego wieczoru międzynarodowej

Konferencji „European Network of Mentors for Women Entrepreneurs”

 
 
Witam Państwa na uroczystej Gali, wieńczącej Konferencję „European Network of Mentors for Women Entrepreneurs”, którą objęłam honorowym patronatem.
 

Za chwilę wybranym uczestnikom wręczone zostaną dyplomy nominujące ich na mentorki i mentorów. Serdecznie wszystkim Państwu gratuluję otrzymania tego zaszczytnego imienia, które zobowiązuje do wzmożenia wysiłku i dzielenia się swoimi doświadczeniami z prowadzenia działalności biznesowej.

Komisja Europejska wsparła inicjatywę utworzenia Sieci Ambasadorów Kobiecej Przedsiębiorczości, by w pełni wykorzystać kobiece zdolności i umiejętności, które pozwalają im podejmować niejednokrotnie duże wyzwania
przy zakładaniu i prowadzeniu własnej firmy. Zachęcanie kobiet do rozpoczęcia działalności ma wpływ na trwałe ożywienie gospodarcze. Nie trzeba podkreślać, że podnosi też poczucie własnej wartości kobiety i jej przydatności. Wszyscy wiemy, że takie cechy jak: poczucie odpowiedzialności, ambicja, świadomość ryzyka, rozwaga w podejmowaniu decyzji, chęć wprowadzania innowacyjnych projektów, czy inwestowanie w wiedzę, to te cechy kobiece, które dobrze wykorzystane, służą całemu społeczeństwu.

 

Nowoutworzona Europejska Sieć Mentorek Kobiecej Przedsiębiorczości jest przedłużeniem wspomnianej już Sieci Ambasadorów Kobiecej Przedsiębiorczości. Należy zatem docenić wysiłek, by rozpoczęte dzieło było kontynuowane. Dzięki niemu mają szansę spotkać się reprezentanci państw członkowskich, co stanowi niemałą siłę, i dyskutować o kobietach i ich samodzielnej drodze zawodowej.

 

Gratuluję także Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która w ramach Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej, zorganizowała obecną konferencję w Warszawie. Możemy przy tej okazji pochwalić się wysoką pozycją, jaką zajmują Polki w lidze europejskich kobiet biznesu; są one jednymi z najbardziej przedsiębiorczych Europejek.

 

Życzę wszystkim Państwu, nie tylko nowym mentorkom i mentorom, wspaniałych wrażeń z dzisiejszego wieczoru, a gościom z zagranicy, by pobyt w Polsce pozostał na zawsze w ich życzliwej pamięci.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.