przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 15 listopada 2011

List Pierwszej Damy z okazji V Edycji Konferencji „Pełno(s)prawny student”

Do Uczestników
V Edycji Konferencji
„Pełno(s)prawny student”

 

 

 

 


Serdecznie gratuluję Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego organizowania od pięciu lat konferencji „Pełno(s)prawny student”.


Inicjatywa ta zyskała wielu zwolenników i cieszy się dużym powodzeniem nie tylko w środowisku wyższych uczelni, ale także jest doceniana i wspierana przez urzędy centralne i media, co stanowi wyraźne podkreślenie wagi tych spotkań.


Dostęp do edukacji młodzieży niepełnosprawnej na uczelniach wyższych powinien być coraz szerszy i łatwiejszy. Ma temu pomóc m.in. nowelizacja ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, która uwzględnia postulaty wszystkich środowisk zaangażowanych i reprezentujących młodzież ubiegającą się lub już studiującą na uczelniach. Pokładam więc dużą nadzieję, że efekty, które ma przynieść, będą tymi oczekiwanymi.


Ufam, że uczelnie będą stwarzać swoim studentom możliwość pełnego uczestniczenia w nauce i badaniach naukowych w jak najlepszych możliwych ku temu warunkach. Chcę wierzyć, że tak się stanie. Wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych przez zwiększanie możliwości zdobycia wyższego wykształcenia, otwiera im drogę wyboru lepszego życia i jest źródłem ogromnej satysfakcji jak również podbudowuje wiarę we własne siły. Od tego zależy bowiem powodzenie w ich przyszłym życiu osobistym i zawodowym.


Życzę wszystkim uczestnikom Konferencji owocnych obrad i dyskusji służących podwyższeniu poziomu nauczania i poprawie dostępności do wyższego wykształcenia przez młodych ludzi, dla których los może okazał się mniej łaskawy, ale obdarzył zdolnościami, które szkoda byłoby zmarnować.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.