przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 30 listopada 2011

List Pierwszej Damy z okazji konferencji „Reha for the blind in Poland”

Do Uczestników
IX Międzynarodowej Konferencji
REHA FOR THE BLIND IN POLAND
 
 
 

Szanowni Państwo,

 
 
Cieszę się, że mogę po raz drugi patronować największemu wydarzeniu w Środkowej i Wschodniej Europie, które skupia środowisko osób niewidomych i słabowidzących oraz wszystkich tych, którzy pomagają, by ich życie stawało się lżejsze i przyjemniejsze.
 

Po raz kolejny konferencja stanie się forum wymiany międzynarodowych doświadczeń i prezentacji oraz popularyzacji najświeższych osiągnięć w dziedzinie tyflorehabilitacji zawodowej, społecznej i medycznej, jak również ostatnich zdobyczy technologicznych. Jestem pełna uznania dla Państwa wysiłków, by ludzie niewidomi mogli osiągnąć sukces dzięki specjalistycznej opiece, która powoduje, że uzyskują łatwiejszy dostęp do wiedzy i informacji, mają lepsze warunki do nauki i kształcenia, otwiera się przed nimi możliwość większego wyboru wśród ofert pracy. Osoby z dysfunkcją wzroku przestają się czuć marginalizowane - są zmotywowane do pełniejszego uczestniczenia w życiu społecznym.

 

Gratuluję też tegorocznym laureatom konkursu IDOL, którzy otrzymają, jak co roku, prestiżową statuetkę w poszczególnych kategoriach, w których przyznawana jest ta nagroda.

 

Jestem przekonana, że towarzyszące konferencji referaty, kampania informacyjna na rzecz integracji i przeciwdziałania dyskryminacji osób niewidzących, jak również kiermasz książek brajlowskich i audiobooków dla niewidomych, pozwoli uczestnikom tego wyjątkowego, dwudniowego spotkania poznać świat i problemy osób, którym los odebrał dar widzenia.

 

Pozdrawiam wszystkich Państwa i życzę udanej konferencji.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.