przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 21 czerwca 2013

Wywiad Anny Komorowskiej w "Sygnałach Dnia"

  |   Wywiad Pierwszej Damy dla "Sygnałów Dnia" w radiowej "Jedynce". Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska Wywiad Pierwszej Damy dla "Sygnałów Dnia" w radiowej "Jedynce". Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska Wywiad Pierwszej Damy dla "Sygnałów Dnia" w radiowej "Jedynce". Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska

Małżonka Prezydenta RP była gościem programu „Sygnały Dnia”. Z Zuzanną Dąbrowską rozmawiała o kondycji współczesnej polskiej rodziny, o macierzyństwie i ojcostwie , a także o prezydenckim konkursie „Dobry Klimat dla Rodziny”.

 

Anna Komorowska zauważyła, że współczesna rodzina, zwłaszcza ta wielodzietna, musi borykać się z wieloma problemami, nie tylko ekonomicznymi czy instytucjonalnymi, ale także z licznymi uprzedzeniami. Powszechnie panuje przekonanie, że rodzina wielodzietna to patologia, ale "stereotypy są po to, by je przełamywać. W małych rodzinach też nie zawsze dzieje się bardzo dobrze. Chciałabym, aby raczej pokazywano przykłady pozytywne, że duża rodzina to dużo kłopotów, ale też i wiele osiągnięć. Tym bardziej trzeba je doceniać" – powiedziała Pierwsza Dama.

 

Według Anny Komorowskiej powinno pokazywać się więcej dobrych praktyk, pozytywnych przykładów. I stąd idea konkursu "Dobry Klimat dla Rodziny", by nagłośnić i docenić rozwiązania samorządowe, które powstają z myślą o rodzinie.

 

W kwestii urlopów rodzicielskich Małżonka Prezydenta powiedziała: "jestem zwolenniczką bardzo elastycznych rozwiązań i nienarzucania, czy mama, czy tata mają wychowywać dziecko, bo to już wynika z relacji rodzicielskich, z sytuacji konkretnej rodziny". Anna Komorowska zauważyła, że "rola ojca ewoluuje i coraz częściej się patrzy na to, nie że ojciec ma zapewnić poczucie bezpieczeństwa rodzinie, mówię też i o bezpieczeństwie finansowym, ale też może wnieść do tej rodziny i ciepła, i swoich emocji, i dużo czasu poświęcać swoim dzieciom".
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.