przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 23 maja 2014

Anna Komorowska: Wybory to przywilej dorosłości

Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta RP do czytelników „Metra” przed wyborami do Parlamentu Europejskiego
 

Zawsze kiedy oddajemy głos w wyborach, wpływamy na nas, na nasze życie. Zachęcam wszystkich, zwłaszcza młodych Polaków, by brali udział w wyborach, by właśnie wzmacniać to poczucie, że nic o nas nie jest decydowane bez naszego udziału. W Polsce czynne prawo wyborcze przysługuje od 18 roku życia, jest przywilejem dorosłości, dlatego tym bardziej młodzi powinni głosować, by pokazać swoją obywatelską dojrzałość.


Chcę mieć wpływ na to, co dotyczy bezpośrednio mnie, mojej rodziny, Polski, dlatego też zawsze biorę czynny udział w wyborach, czy to samorządowych, parlamentarnych, prezydenckich, czy europejskich. Biorąc udział w głosowaniu do Parlamentu Europejskiego możemy mieć wpływ na to, jakie decyzje będą podejmowane także w stosunku do naszego kraju. W tym roku udział w wyborach jest szczególnie ważny, bo po raz pierwszy będziemy mieć wpływ na to, kto pokieruje Komisją Europejską, gdyż to posłowie Parlamentu Europejskiego wybiorą Przewodniczącego Komisji.


25 lat naszej Wolności, 10 lat w Unii Europejskiej to idealny moment, by wykorzystać przywileje demokracji, by mieć wpływ na kolejne zmiany w Polsce, w Europie.


Anna Komorowska
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.