Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 6 kwietnia 2015

Anna Komorowska: Dom jest tam, gdzie są ludzie

  |   Wywiad Anny Komorowskiej dla TVP Info Wywiad Anny Komorowskiej dla TVP Info Wywiad Anny Komorowskiej dla TVP Info Wywiad Anny Komorowskiej dla TVP Info

W świątecznym wywiadzie dla TVP Info Anna Komorowska mówiła o wielkanocnych tradycjach w jej rodzinie, m. in. o lanym poniedziałku. Święta Pary Prezydenckiej są zawsze bardzo rodzinne, czteropokoleniowe, przy stole zasiada wiele osób.

 

- Mamy jedną tradycję, która zawsze nas łączy - mówiła Pierwsza Dama, podając przepis na tradycyjne bułeczki drożdżowe z Kurlandii, czyli szpekuchy. - Święta zawsze muszą być świętami, ale nie ma cenzury co do tematów rozmów. Dla mnie święta to czas zatrzymania się, spotkania, porozmawiania - zaznaczyła małżonka prezydenta.

 

Anna Komorowska opowiadała także o mieszkaniu w Belwederze; dom jest tam, gdzie są ludzie. Pierwsza Dama przyznała, że na początku było trudno się przyzwyczaić, ale teraz Belweder jest domem, zauważyła, że nawet część mebli jest przewiezionych z poprzedniego mieszkania na Powiślu.

 

Małżonka prezydenta mówiła również o swoich dzieciach, że mimo, iż mają tych samych rodziców są zupełnie inni, ale przecież "każdy ma prawo do odrębności". Pierwsza Dama podkreślała też, że mimo iż od 5 lat jej mąż jest prezydentem, to rodzinie udało zachować się prywatność.

 

Na zakończenie rozmowy Anna Komorowska życzyła wszystkim wszystkiego dobrego na czas po świętach.
 

Poleć znajomemu