Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 30 marca 2015

Wywiad Małżonki Prezydenta RP dla TVP Polonia „Racja Stanu”

  |   Wywiad Małżonki Prezydenta RP dla TVP Polonia Wywiad Małżonki Prezydenta RP dla TVP Polonia Wywiad Małżonki Prezydenta RP dla TVP Polonia Wywiad Małżonki Prezydenta RP dla TVP Polonia

To są bardzo ciepłe spotkania. Miło słyszeć język polski w najbardziej oddalonych miejscach od Warszawy - mówiła Anna Komorowska o spotkaniach z Polakami mieszkającymi za granicą w wywiadzie dla TVP Polonia.

 

Odpowiadając na pytanie dotyczące roli szkół polskich małżonka prezydenta powiedziała: „Oprócz tego, że szkoła polska to szansa dla dzieci, które żyją poza Polską kontaktu z kulturą polską, językiem polskim, ale jest to także funkcja integracyjna dla społeczności polskich mieszkających w poszczególnych krajach”.


Anna Komorowska mówiła również o roli rodziny oraz o rozwiązaniach w polityce prorodzinnej w Polsce: „Zmiana w budowaniu dobrego klimatu dla rodziny jest widoczna i cieszę się, że to się udaje we współpracy z samorządami i rządem. (…) Na pewno niejeden ważny i duży krok już został postawiony, ale ciągle jest jeszcze wiele do zrobienia”.


Pierwsza Dama opowiadała również o rodzinnych tradycjach świąt wielkanocnych.
 

Poleć znajomemu