Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Archiwalne priorytety prezydentury

„Siedziba Prezydenta Rzeczypospolitej będzie miejscem otwartym, w którym mogą się zbiegać drogi wszystkich Polaków. Wierzę bowiem w dialog, który wzbogaca i nie dopuszcza do tego, by wśród sporów i waśni załamywało się poczucie narodowej wspólnoty” – te słowa wypowiedziane przez Bronisława Komorowskiego po zaprzysiężeniu najlepiej opisują główną zasadę prezydentury. To właśnie dialog i otwartość są podstawowymi metodami działania głowy państwa. Prezydent jest przekonany, że tylko działając RAZEM Polacy są w stanie wykorzystać najlepszy od kilkuset lat okres w historii naszego kraju.
 
Prezydent Bronisław Komorowski stoi ponad bieżącymi podziałami politycznymi, nie jest stroną w codziennych starciach partyjnych, reprezentuje wszystkich obywateli. Mocny mandat społeczny pochodzący z bezpośrednich wyborów oraz dystans do partyjnych sporów daje mu możliwość długofalowego spojrzenia na sprawy Polski i wskazywania na strategiczne wyzwania.
 
Istnieje pięć obszarów, które mają szczególne znaczenie dla Prezydenta Bronisława Komorowskiego – to priorytety niezbędne dla wzmocnienia konkurencyjności Polski. Są nimi: