| | |
A | A | A
Poniedziałek, 11 listopada 2013

Prezydent dziękuje za obchody rocznicy Powstania Styczniowego

Prezydent RP dziękował za organizacje wydarzeń związanych z obchodami 150. rocznicy Powstania Styczniowego. W dniu Święta Niepodległości w Pałacu Prezydenckim został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs na najlepsze obchody rocznicy Powstania z 1863 r. 
Poniedziałek, 4 listopada 2013

Obchody rocznicy Powstania Styczniowego - finaliści konkursu

Kancelaria Prezydenta RP dziękując za liczne zgłoszenia do ogólnopolskiego konkursu na najlepsze obchody 150. rocznicy Powstania Styczniowego informuje, że w wyniku obrad Jury wyłonionych zostało 27 finalistów Konkursu. Ogłoszenie laureatów 11 listopada. 
Czwartek, 19 września 2013

Szef KPRP odda hołd uczestnikom Powstania Styczniowego na Białorusi

Szef KPRP Jacek Michałowski
Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski udaje się w czwartek na Białoruś, aby oddać hołd uczestnikom Powstania Styczniowego, w związku z przypadającą w tym roku 150. rocznicą zrywu. 
Sobota, 14 września 2013

Obchody 150. rocznicy Powstania Styczniowego w Gminie Brok

Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski wziął udział w sobotniej uroczystości związanej z obchodami 150. rocznicy Powstania Styczniowego na Ziemi Ostrowskiej. 
Niedziela, 8 września 2013

Obchody 150. rocznicy bitwy pod Mysłowem

Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski wziął udział w obchodach 150. rocznicy bitwy pod Mysłowem. Honorowy patronat nad uroczystościami objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. 
Niedziela, 16 czerwca 2013

Pamiątkowy obelisk w Ostrowi Mazowieckiej

W Ostrowi Mazowieckiej w miejscu dawnej plebanii, w której znajdował się szpital polowy w okresie Powstania Styczniowego został odsłonięty w niedzielę obelisk z pamiątkową tablicą. W uroczystości wziął udział Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski. 
Niedziela, 9 czerwca 2013

Prezydenci Polski i Łotwy odsłonili tablicę poświęconą Powstańcom Styczniowym

Podczas wizyty na Łotwie prezydenci Bronisław Komorowski i Andris Berzins wspólnie odsłonili tablicę poświęconą Leonowi Broel-Platerowi i innym uczestnikom Powstania Styczniowego. 
Sobota, 4 maja 2013

Uroczystości ku czci Francesco Nullo

Uroczystości ku czci Francesco Nullo (fot. Ambasada Republiki Włoskiej w Warszawie)
Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Jaromir Sokołowski wziął udział w sobotę w uroczystości ku czci Francesco Nullo, dowódcy oddziału włoskich ochotników, którzy walczyli w Powstaniu Styczniowym. 
1234  
Poleć znajomemu