| | |
A | A | A
Wtorek, 22 stycznia 2013

Prezydent w Zespole Szkół Publicznych w Zaborowie

  |   Wizyta prezydenta w Zespole Szkół Publicznych w Zaborowie Wizyta prezydenta w Zespole Szkół Publicznych w Zaborowie Wizyta prezydenta w Zespole Szkół Publicznych w Zaborowie Wizyta prezydenta w Zespole Szkół Publicznych w Zaborowie Wizyta prezydenta w Zespole Szkół Publicznych w Zaborowie Wizyta prezydenta w Zespole Szkół Publicznych w Zaborowie Wizyta prezydenta w Zespole Szkół Publicznych w Zaborowie Wizyta prezydenta w Zespole Szkół Publicznych w Zaborowie Wizyta prezydenta w Zespole Szkół Publicznych w Zaborowie Wizyta prezydenta w Zespole Szkół Publicznych w Zaborowie Wizyta prezydenta w Zespole Szkół Publicznych w Zaborowie Wizyta prezydenta w Zespole Szkół Publicznych w Zaborowie Wizyta prezydenta w Zespole Szkół Publicznych w Zaborowie

Prezydent Bronisław Komorowski, który w 150. rocznicę Powstania Styczniowego odwiedził Zespół Szkół Publicznych w Zaborowie podkreślał, że Powstanie Styczniowe miało głównie charakter lokalny, wojny partyzanckiej i bez oparcia w ludności miejscowej powstańcy nie mieli żadnych szans.


- Wy jesteście kolejnym ogniwem w łańcuchu polskich pokoleń, które już na szczęście nie muszą walczyć o wolność, ale warto, żeby o tej walce o wolność pamiętały - powiedział prezydent do uczniów .


Bronisław Komorowski odwołując się do lokalnego wymiaru Powstania Styczniowego podkreślał również, że pamięć ludzka, która trwa przez parę pokoleń jest silnie związana z Powstaniem Styczniowym w wymiarze przeżycia lokalnego. - Widać to po Zaborowie, gdzie ta tradycja patriotyczna znalazła swoje echa - mówił.
 

Prezydent dziękował pani dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Zaborowie, a także dyrektorom, nauczycielom, władzom lokalnym w wielu miejscach w całej Polsce, gdzie pamięć o Powstaniu Styczniowym istnieje, jest żywa, głęboko przeżywana.  Dziękował też za opiekę nad grobami powstańców w nieodległym Zaborowie Leśnym.

 

Zobacz także: Apel o szacunek, miłość i pracę dla Ojczyzny „Powstanie Styczniowe ma wymiar międzynarodowy"

 

Prezydent podkreślał, że uczczenie pamięci tych, którzy walczyli o polską wolność służy lepszemu przeżywaniu dzisiejszego, dobrego dla Polski i Polaków czasu, kiedy żyjemy w państwie niepodległym, państwie ludzi wolnych, państwie rozwijającym się, państwie normalnym, choć ze swoimi kłopotami. – Ale to jest nasze państwo, to samo, o które walczyli i powstańcy z 1863 i wasi dziadkowie, pradziadkowie w czasie II wojny światowej – dodał.
 

Poleć znajomemu