| | |
A | A | A
Niedziela, 16 czerwca 2013

Pamiątkowy obelisk w Ostrowi Mazowieckiej

  |   Uroczystość osłonięcia pamiątkowego obelisku w Ostrowi Mazowieckiej w ramach 150. rocznicy Powstania Styczniowego Uroczystość osłonięcia pamiątkowego obelisku w Ostrowi Mazowieckiej w ramach 150. rocznicy Powstania Styczniowego Uroczystość osłonięcia pamiątkowego obelisku w Ostrowi Mazowieckiej w ramach 150. rocznicy Powstania Styczniowego Uroczystość osłonięcia pamiątkowego obelisku w Ostrowi Mazowieckiej w ramach 150. rocznicy Powstania Styczniowego Uroczystość osłonięcia pamiątkowego obelisku w Ostrowi Mazowieckiej w ramach 150. rocznicy Powstania Styczniowego Uroczystość osłonięcia pamiątkowego obelisku w Ostrowi Mazowieckiej w ramach 150. rocznicy Powstania Styczniowego Uroczystość osłonięcia pamiątkowego obelisku w Ostrowi Mazowieckiej w ramach 150. rocznicy Powstania Styczniowego Uroczystość osłonięcia pamiątkowego obelisku w Ostrowi Mazowieckiej w ramach 150. rocznicy Powstania Styczniowego Uroczystość osłonięcia pamiątkowego obelisku w Ostrowi Mazowieckiej w ramach 150. rocznicy Powstania Styczniowego Uroczystość osłonięcia pamiątkowego obelisku w Ostrowi Mazowieckiej w ramach 150. rocznicy Powstania Styczniowego Uroczystość osłonięcia pamiątkowego obelisku w Ostrowi Mazowieckiej w ramach 150. rocznicy Powstania Styczniowego Uroczystość osłonięcia pamiątkowego obelisku w Ostrowi Mazowieckiej w ramach 150. rocznicy Powstania Styczniowego Uroczystość osłonięcia pamiątkowego obelisku w Ostrowi Mazowieckiej w ramach 150. rocznicy Powstania Styczniowego

W Ostrowi Mazowieckiej w miejscu dawnej plebanii, w której znajdował się szpital polowy w okresie Powstania Styczniowego został odsłonięty w niedzielę obelisk z pamiątkową tablicą. W uroczystości wziął udział Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski.

 

Przed obeliskiem złożono okolicznościowe wieńce, odbył się też Apel Poległych. Wcześniej została odprawiona msza święta w Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowi Mazowieckiej.

 

Uroczystość odbyła się w ramach 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Poleć znajomemu