| | |
A | A | A
Poniedziałek, 21 stycznia 2013

Minister Klimczak na otwarciu wystawy „1863. Gra o Niepodległość”

  |   Otwarcie wystawy „1863. Gra o Niepodległość” Otwarcie wystawy „1863. Gra o Niepodległość” Otwarcie wystawy „1863. Gra o Niepodległość” Otwarcie wystawy „1863. Gra o Niepodległość” Otwarcie wystawy „1863. Gra o Niepodległość” Otwarcie wystawy „1863. Gra o Niepodległość” Otwarcie wystawy „1863. Gra o Niepodległość”

W poniedziałek minister Maciej Klimczak uczestniczył w otwarciu wystawy „1863. Gra o Niepodległość” w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Wystawę zorganizowało Muzeum Historii Polski z okazji 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Zobacz także: List na otwarciu gry-wystawy „1863. Gra o niepodległość”
Ekspozycję objął honorowym patronatem Prezydent Bronisław Komorowski. Z okazji wernisażu prezydent skierował do zebranych gości list, w którym zwrócił się o godne i wspólne uczczenie wydarzeń roku 1863. Prezydent podkreślił znaczenie wystawy, która w atrakcyjny wizualnie sposób prezentuje przebieg Powstania Styczniowego i losy Powstańców. Prezydent wyraził przekonanie, że Gra-wystawa to doskonałe przedsięwzięcie edukacyjne, będące inspiracją dla wszystkich, pragnących się włączyć w obchody Roku Powstania Styczniowego.


Muzeum Historii Polski prezentuje interaktywną ekspozycję, która w formie labiryntu przenosi zwiedzających w lata 50. i 60. XIX wieku. W Bibliotece Uniwersyteckiej będzie można obejrzeć dokumenty, plakaty, mapy i fotografie z okresu Powstania Styczniowego, mające na celu przybliżenie historii przebiegu Powstania oraz jego znaczenia na drodze ku odzyskaniu Niepodległości. W ramach wystawy dostępna jest również gra przestrzenna oraz stół sztabowy, przy którym będzie można obserwować najważniejsze bitwy powstańcze.
 

Poleć znajomemu