| | |
A | A | A
Sobota, 26 stycznia 2013

Jan Lityński na konferencji „Powstanie styczniowe – Polak i jego marzenia"

W sobotę na konferencji „Powstanie styczniowe – Polak i jego marzenia. Losy jednostki na tle wydarzeń powstania 1863 roku” w Hotelu Europejskim w Warszawie doradca prezydenta Jan Lityński odczytał list Bronisława Komorowskiego. 
Piątek, 25 stycznia 2013

Obchody rocznicy Powstania Styczniowego we Lwowie

Uroczystość złożenia wieńców na grobach Powstańców Styczniowych na Cmentarzu Łyczakowskim, z udziałem Szefa KPRP Jacka Michałowskiego, odbędzie się w niedzielę we Lwowie. Zaplanowano też mszę św. w Archikatedrze Lwowskiej i spotkanie z Polakami ze Lwowa. 
Wtorek, 22 stycznia 2013

Upamiętnienie Powstańców 1863 roku   <p><iframe width="650" height="560" frameborder="0" src="http://www.migam.pl/migam2.php?id=84">Twoja przeglądarka nie obsługuje ramek</iframe></p>

Uroczystość zapalenia zniczy na mogiłach Powstańców z 1863 roku na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach
W 1863 r. ludzie o różnych językach, kulturach i religiach wspólnie wystąpili w walce o wolność - przypomniał prezydent Bronisław Komorowski podczas wtorkowych uroczystości w Kwaterze Powstańców Styczniowych na stołecznym Cmentarzu Powązkowskim. 
Wtorek, 22 stycznia 2013

„Powstanie Styczniowe ma wymiar międzynarodowy"

- Powstanie Styczniowe to wydarzenie, które nas wiąże i łączy z wieloma narodami, które tak, jak Polacy kochali, marzyli, walczyli albo cieszyli się wolnością – podkreślił prezydent otwierając rocznicową wystawę w Muzeum Wojska Polskiego. 
Wtorek, 22 stycznia 2013

Prezydent w Zespole Szkół Publicznych w Zaborowie

Prezydent Bronisław Komorowski, który odwiedził Zespół Szkół Publicznych w Zaborowie podkreślał, że Powstanie Styczniowe miało głównie charakter lokalny, wojny partyzanckiej i bez oparcia w ludności miejscowej powstańcy nie mieli żadnych szans. 
Wtorek, 22 stycznia 2013

Zapalenie zniczy na mogile Powstańców Styczniowych w Zaborowie Leśnym

We wtorek w Zaborowie Leśnym odbyła się uroczystość zapalenia zniczy na mogile Powstańców Styczniowych, zorganizowana przez Dyrekcję Kampinoskiego Parku Narodowego. W uroczystości wziął udział minister Dariusz Młotkiewicz. 
Wtorek, 22 stycznia 2013

Apel o szacunek, miłość i pracę dla Ojczyzny

- Przelana krew powstańców i podziemnych żołnierzy z czasów II wojny św. jest zobowiązaniem do szacunku, miłości i pracy dla Ojczyzny - powiedział prezydent - w 150. rocznicę Powstania Styczniowego - przed Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i AK. 
Poniedziałek, 21 stycznia 2013

Minister Klimczak na otwarciu wystawy „1863. Gra o Niepodległość”

W poniedziałek minister Maciej Klimczak uczestniczył w otwarciu wystawy „1863. Gra o Niepodległość” w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Wystawę zorganizowało Muzeum Historii Polski z okazji 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. 
POPRZEDNIA 1234  
Poleć znajomemu