przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 30 kwietnia 2014

„Lekcja Wolności” w ramach obchodów 4 czerwca '89

Ruszyła akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej „Lekcja Wolności” zorganizowana z okazji obchodów 25. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 r. W apelu skierowanym do nauczycieli i wychowawców minister zachęcała do aktywnego udziału w przedsięwzięciu.


„Lekcja Wolności” to akcja mająca na celu włączenie szkół w ogólnopolskie obchody 25-lecia wolności oraz zachęcenie uczniów do osobistego przeżycia tego jubileuszu. Zorganizowane lekcje mają nie tylko przybliżyć uczniom wydarzenia z 1989 r., ale przede wszystkim zachęcić do refleksji i dyskusji na temat wpływu wydarzeń sprzed 25 lat na obecną sytuację Polski i warunki życia obywateli, w tym uczniów.


MEN udostępnia nauczycielom materiały dydaktyczne pomocne w zorganizowaniu lekcji, a uczniów zachęca do przeprowadzenia rozmów ze świadkami tamtych wydarzeń, udokumentowania ich w dowolnej formie (np. filmowej, fotograficznej, plastycznej, literackiej) i podzielenia się wynikami w Internecie. W serwisie Facebook powstał specjalny profil „Lekcja Wolności”, gdzie można zapoznać się ze szczegółami akcji, wziąć udział w okolicznościowych konkursach i dzielić się wynikami prac w związku z obchodami 25-lecia wolności.


Na zakończenie akcji, w Święto Wolności 4 czerwca, szkoły zachęcane są do przeprowadzenia okolicznościowych „Lekcji wolności”, nawiązujących do 25. rocznicy wydarzeń 1989 roku.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.