przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 29 maja 2014

W Koninie konferencja historyczna pt. "Ku wolności"

  |   Konferencja historyczna pt. "Ku wolności" w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie Konferencja historyczna pt. "Ku wolności" w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie Konferencja historyczna pt. "Ku wolności" w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie Konferencja historyczna pt. "Ku wolności" w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie Konferencja historyczna pt. "Ku wolności" w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie Konferencja historyczna pt. "Ku wolności" w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie

29 maja w Auli CW-D Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie odbyła się konferencja historyczna pt. "Ku wolności". W wydarzeniu wzięli udział m.in. Jerzy Buzek i Władysław Frasyniuk, przedstawiciele władz miasta, powiatu i uczelni, działacze dawnej „Solidarności” regionu konińskiego oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych.

 

Profesor Lena Kolarska-Bobińska – minister nauki i szkolnictwa wyższego, skierowała do uczestników list.


Jako przypomnienie wydarzeń sprzed 25 lat i wprowadzenie do konferencji posłużył film z majowego wiecu, który zarejestrowano w Koninie przed pierwszymi, częściowo wolnymi wyborami w czerwcu 1989 r.

 

Konferencję zakończyło wręczenie nagród laureatom konkursów plastycznych oraz konkursu wiedzy historycznej. Nagrody wręczyli: dr Joanna Chojnacka-Gärtner – prorektor ds. promocji i rozwoju PWSZ w Koninie, Małgorzata Waszak – starosta powiatu konińskiego, Sławomir Lorek – zastępcę prezydenta Konina.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.