Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 5 czerwca 2014

Gra historyczna „Od Solidarności do Wolności”

„Od Solidarności do Wolności” to edukacyjna gra komputerowa, dostępna również w formie aplikacji na smartfona i iPhone’a, przygotowana przez Akademię Leona Koźmińskiego z okazji 25-lecia Wolności.

 

Twórcy gry w przystępny sposób porządkują i odtwarzają fakty oraz atmosferę polskiej drogi do wolności – grafika interfejsu gry utrzymana jest w stylistyce lat 70-tych, ponadto jeśli gracz udzieli poprawnej odpowiedzi, telewizor Rubin wyświetli Teleranek, zaś jeśli odpowiedź będzie błędna, pojawi się oficjalny komunikat generała Jaruzelskiego o wprowadzeniu stanu wojennego.

 

W tworzenie aplikacji zaangażowani są profesorowie, wykładowcy, informatycy i pracownicy uczelni, którzy chcieli w ten sposób uczcić obchody Święta Wolności oraz przyczynić się do lepszego poznania najnowszej historii Polski przez gimnazjalistów i licealistów. Gra jest dostępna bezpłatnie na platformach mobilnych iOS i Android oraz w wersji przeglądarkowej, można ją ściągnąć przez AppleStore, Google Play i Facebook lub ze strony www.kozminski.edu.pl/25latwolnosci.

 

Projekt objęty jest Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, dodatkowo został wyróżniony przez ministra Sławomira Rybickiego z Kancelarii Prezydenta RP – dla użytkowników, którzy osiągną najlepsze wyniki do końca czerwca 2014 r. Kancelaria Prezydenta RP oraz Akademia Leona Koźmińskiego przewiduje nagrody: książki historyczne, koszulki, gry planszowe, a nawet udział w spotkaniu z Prezydentem Bronisławem Komorowskim w Pałacu Prezydenckim.
 

Poleć znajomemu