Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 5 czerwca 2014

W Bytomiu wystawa „Historia PRL-u w plakacie”

  |   W Bytomiu wystawa „Historia PRL-u w plakacie” . Fot. Witalis Szołtys W Bytomiu wystawa „Historia PRL-u w plakacie” . Fot. Witalis Szołtys W Bytomiu wystawa „Historia PRL-u w plakacie” . Fot. Witalis Szołtys W Bytomiu wystawa „Historia PRL-u w plakacie” . Fot. Witalis Szołtys W Bytomiu wystawa „Historia PRL-u w plakacie” . Fot. Witalis Szołtys

W ramach obchodów Święta Wolności Muzeum Górnośląskie w Bytomiu zorganizowało wystawę „Historia PRL-u w plakacie – w rocznicę wydarzeń 1989 roku”, której wernisaż odbył się 4 czerwca br.

 

W zbiorach Muzeum znajduje się ponad 4,7 tysięcy plakatów o treściach reklamowych i propagandowych, które stanowią odbicie rzeczywistości Polski Ludowej w różnych dziedzinach życia społecznego i kulturalnego.

 

Plakaty były wówczas jednym z najbardziej znaczących nośników propagandy PRL-u, stanowiąc doskonałe narzędzie manipulacji intelektualnej i emocjonalnej, a przy okazji będąc artystyczną formą przekazu i postrzegania otaczającego świata. Wystawa ma na celu skłonienie odbiorcy do analizy, z jakim bagażem doświadczeń Polacy powitali pierwszy powiew wolności.


Wystawa „Historia PRL-u w plakacie – w rocznicę wydarzeń 1989 roku” będzie otwarta dla zwiedzających do 6 lipca 2014 r.
 

Poleć znajomemu