przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 27 czerwca 2014

Konferencja "Warsaw Forum 2014. Looking Back and Ahead"

W dniach 26 i 27 czerwca br. w Warszawie, w ramach obchodów 25-lecia Święta Wolności, odbyła się konferencja pt. „Warsaw Forum 2014. Looking Back and Ahead: 25 Years of Changes, Challenges and Chances”. 
Poniedziałek, 23 czerwca 2014

Projekt „Historia fotografią pisana” w Krakowie

Z okazji 25-lecia Wolności, Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Tęcza” w Krakowie zorganizowało inicjatywę edukacyjno-jubileuszową „Historia fotografią pisana”. Akcja została przeprowadzona w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. 
Środa, 18 czerwca 2014

Toruń, Bydgoszcz, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław - akcja „W jak Wolność”

Z okazji 25-lecia Wolności artyści z „Galeria Rusz” zorganizowali nietypową wystawę zatytułowaną „W jak Wolność”, która miała na celu skłonienie publiczności do próby definicji wolności w jej różnorodności i zastanowienia się, co to słowo znaczy obecnie. 
Środa, 11 czerwca 2014

Projekt „Stół Okrągły. Od kuroniówki po sushi” w Żywcu

Obchody 25-lecia Święta Wolności w Żywcu rozpoczęły się 4 czerwca br. wzniesieniem toastu w ramach akcji „Wiwat za Polskę”. 11 czerwca br. Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu przygotował projekt pt. „Stół Okrągły. Od kuroniówki po sushi". 
Czwartek, 5 czerwca 2014

Gra historyczna „Od Solidarności do Wolności”

„Od Solidarności do Wolności” to edukacyjna gra komputerowa, dostępna również w formie aplikacji na smartfona i iPhone’a, przygotowana przez Akademię Leona Koźmińskiego z okazji 25-lecia Wolności. 
Czwartek, 5 czerwca 2014

W Bytomiu wystawa „Historia PRL-u w plakacie”

W ramach obchodów Święta Wolności Muzeum Górnośląskie w Bytomiu zorganizowało wystawę „Historia PRL-u w plakacie – w rocznicę wydarzeń 1989 roku”, której wernisaż odbył się 4 czerwca br. W zbiorach Muzeum znajduje się ponad 4,7 tysięcy plakatów. 
Środa, 4 czerwca 2014

Konin, „Żywa flaga” na bulwarze – 4 czerwca 2014 r.

W Koninie odbył się happening, w czasie którego zebrało się ok. tysiąc młodych osób, aby stworzyć żywą flagę i w ten sposób uczcić ćwierć wieku od wyborów 4 czerwca 1989 r., które zapoczątkowały przemiany ustrojowe w Polsce. 
Środa, 4 czerwca 2014

"Truskawkowy smak wolności" w Brukseli

Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE, Ministerstwo Rolnictwa i Kaszubskie Stowarzyszenie Producentów Truskawek zorganizowało akcję „Truskawkowy smak wolności”. Panie w strojach kaszubskich częstowały przechodniów truskawkami w białej czekoladzie. 
1234567  8
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.