przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 4 czerwca 2014

Obchody Święta Wolności w Tłuszczu

4 czerwca br. w Tłuszczu, w ramach obchodów 25-lecia Święta Wolności, zorganizowano wiele wydarzeń, m.in.: wystawę plakatów, zdjęć oraz ulotek związanych z wyborami 1989 r., koncert twórczości Jacka Kaczmarskiego. 
Środa, 4 czerwca 2014

Spektakl „Wesele – Wyzwolenie” w Teatrze STU

Z okazji Święta Wolności krakowski Teatr STU przygotował dyptyk Stanisława Wyspiańskiego pt. „Wesele – Wyzwolenie” w opracowaniu i reżyserii Krzysztofa Jasińskiego, Założyciela i Dyrektora Artystycznego STU. 
Środa, 4 czerwca 2014

Bieg Wolności z udziałem sportowców i ludzi mediów

Uczestnicy Biegu Wolności (fot. Kamil Pionkowski)
W związku z 25. rocznicą pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych zorganizowany został na warszawskich Polach Mokotowskich Bieg Wolności z udziałem przedstawicieli świata sportu, kultury i mediów. 
Środa, 4 czerwca 2014

"Truskawkowy smak wolności" w Brukseli

Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE, Ministerstwo Rolnictwa i Kaszubskie Stowarzyszenie Producentów Truskawek zorganizowało akcję „Truskawkowy smak wolności”. Panie w strojach kaszubskich częstowały przechodniów truskawkami w białej czekoladzie. 
Wtorek, 3 czerwca 2014

Film dokumentalny - "Solidarność – pomyśl o tym"

Z okazji tegorocznych obchodów 25-lecia Wolności studio FILM PRODUKCJA przygotowało krótki film dokumentalny w reżyserii Aleksandry Terpińskiej - "Solidarność – pomyśl o tym”. 
Poniedziałek, 2 czerwca 2014

Święto Wolności w Radomiu

2 czerwca 2014 r. w Radomiu rozpoczął się cykl wydarzeń związanych z obchodami 25–lecia Wolności. Projekty skierowane były do wszystkich mieszkańców Radomia, szczególnie do osób młodych. W centrum miasta zorganizowano szereg wydarzeń. 
Sobota, 31 maja 2014

„Karuzela Cooltury” w Warszawie

W dniach 30-31 maja odbyła się VI edycja „Karuzeli Cooltury” – w tym roku festiwal odbył się w Warszawie, a nie jak dotychczas w Świnoujściu. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Marzenia i bariery”, wpisując się w obchody 25-lecia Wolności. 
Czwartek, 29 maja 2014

Ruszyła kampania „Freedom – made in Poland”

Ruszyła kampania „Freedom – made in Poland” organizowana przez Międzynarodową Szkołę Europejską im. Jana Kułakowskiego w Warszawie. Akcja ma na celu rozpowszechnianie wiedzy o wydarzeniach 1989 r., z przesłaniem „Dbaj o wolność!”. 
1 POPRZEDNIA 1234567  8
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.