przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 16 kwietnia 2014

Prezydent o sukcesach 25-lecia w ratowaniu zabytków

Ostatnie 25 lat to pasmo małych sukcesów, które składają się na wielki sukces ratowania zabytków przypominających naszą obecność w Europie - mówił prezydent podczas wizyty w opactwie pocysterskim w Lubiążu. 
Środa, 9 kwietnia 2014

"Dąb Wolności" w Wadowicach

Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z Małżonką zasadzili w środę "Dąb Wolności" na placu Solidarności w Wadowicach. Prezydentowi towarzyszyli przedstawiciele władz samorządowych i duchowieństwa. 
Środa, 9 kwietnia 2014

"Demokratyczne prawo fundamentem Polski"

W 25. rocznicę wolności w Polsce, w 25. rocznicę głębokich zmian ustrojowych w sposób szczególny czujemy wagę dobrego demokratycznego prawa, które stanowi fundament dzisiejszej Polski - mówił Prezydent RP w Trybunale Konstytucyjnym. 
Wtorek, 8 kwietnia 2014

W Lipsku dyskusja o historii opozycji w Polsce i NRD

W dniach 7-8 kwietnia odbyła się w Lipsku polsko-niemiecka konferencja „25 lat wolnych wyborów w Polsce i pokojowej rewolucji w NRD; czego uczy nas historia na dziś i na przyszłość?”. Wzięli w niej udział przedstawiciele dawnej opozycji oraz historycy. 
Poniedziałek, 7 kwietnia 2014

Debata "25 lat gospodarczych zmian: co nas czeka?"

W budynku Giełdy Papierów Wartościowych odbyła się w poniedziałek debata "25 lat gospodarczych zmian: co nas czeka?", organizowana m.in. przez Ośrodek Analiz i Dialogu THINK TANK oraz Centrum Stosunków Międzynarodowych GPW. 
Piątek, 4 kwietnia 2014

W sobotę rocznica zakończenia obrad Okrągłego Stołu

5 kwietnia przypada 25. rocznica podpisania porozumienia kończącego obrady Okrągłego Stołu. Był to niezwykle ważny etap na drodze do wolności, a proces odzyskiwania wolności dokonał się w wyniku decyzji Polaków w wyborach 4 czerwca 1989 r. 
Piątek, 4 kwietnia 2014

Moneta „Odkryj Polskę – 25 lat wolności”

Przeżywamy złoty okres, złoty wiek w naszej Ojczyźnie - podkreślił Prezydent RP Bronisław Komorowski podczas piątkowej prezentacji przygotowanej przez Narodowy Bank Polski monety 5 zł „Odkryj Polskę – 25 lat wolności”. 
Piątek, 4 kwietnia 2014

"Polskie rocznice. 25 lat przemian - 15 lat w NATO - 10 lat w UE"

Podsumowanie przełomowych wydarzeń w historii Polski, których rocznice przypadają w 2014 roku oraz próba nakreślenia priorytetów rozwoju na następne lata - to temat konferencji „POLSKIE ROCZNICE. 25 lat przemian – 15 lat w NATO – 10 lat w Unii”. 
1 POPRZEDNIA 2345678  8
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.