Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 3 lutego 2014

197 dobrych praktyk w II edycji Nagrody Obywatelskiej Prezydenta RP

31 stycznia br. minął termin składania wniosków o umieszczenie na Witrynie Obywatelskiej opisów inicjatyw, które wezmą udział w II edycji konkursu o Nagrodę Obywatelską Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.


197 aktywnych samorządów, organizacji pozarządowych oraz obywateli przysłało opisy swoich dobrych praktyk, które zakwalifikowały się do II edycji.

 

Największym zainteresowaniem cieszyła się Obywatelska Inicjatywa Lokalna – w tej kategorii wpłynęło 105 wniosków, 60 w kategorii Wspólnota Obywatelska i 32 w kategorii Partnerstwo Samorządów. Teraz Kapituła Nagrody Obywatelskiej – pod przewodnictwem prof. Jerzego Regulskiego – wybierze w każdej z kategorii Nominowanych do Nagrody Obywatelskiej.


W maju 2014 roku, podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w Pałacu Prezydenckim, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej osobiście wręczy wybranym przez siebie Laureatom statuetki. Tegoroczna edycja Nagrody będzie wyjątkowa ze względu na przypadająca 4 czerwca dwudziestą piątą rocznicę częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu, których konsekwencją było między innymi uzyskanie wolności samorządowej stanowiącej fundament rozwoju naszego Państwa.

 

Poleć znajomemu