Dodatkowe narzędzia

Partnerstwo Samorządów

Szlak atrakcji turystycznych – ścieżki spacerowo – rowerowe w północnej części województwa śląskiego

Pliki do pobrania

W 2013 r. jurajskie gminy: Janów, Niegowa, Żarki wybudowały spójny system ścieżek pieszo-rowerowych w północnej części województwa śląskiego. Powstały 22 kilometry tras asfaltowanych w bardzo urozmaiconym krajobrazie. Trasy oznaczono zgodnie z zasadami znakowania szlaków PTTK. W 13 lokalizacjach znajdą się zadaszone miejsca odpoczynku, w Przewodziszowicach ponadto stojaki na narty biegowe.


Ścieżki budowano z myślą o rowerzystach, biegaczach, miłośnikach wędrówek z kijkami, spacerowiczach, lubiących jazdę na rolkach i deskorolkach, osobach niepełnosprawnych, rodzinach z małymi dziećmi. Bitumiczne nawierzchnie doskonale nadają się do różnych form turystyki aktywnej. Północna Jura jest doskonałym miejscem wypoczynku nie tylko dla osób szukających aktywnego wypoczynku, ale doskonale sprawdza się również jako miejsce turystyki rodzinnej warto podkreślić, iż wyprawa na ścieżki to idealne rozwiązanie dla rodziców z dziećmi, które są jeszcze przewożone w wózkach lub same już jeżdżą na rowerkach. Trasy są bezpieczne, prowadzą przez tereny polne i leśne, mają różny stopień trudności. Ze względu na fakt, iż w ramach projektu powstało kilka tras, które są ze sobą spójne, łączą się ze sobą istnieje możliwość wyboru za każdym razem innej trasy do aktywnego spędzania wolnego czasu.


Nowy ciąg pieszo-rowerowy łączy się z istniejącymi i wcześniej wyznaczonymi turystycznymi trasami. Dla zmotoryzowanych przygotowano parkingi w Złotym Potoku, Ostrężniku, Czatachowie, Przewodziszowicach, Żarkach, Mirowie.

Edycja 2015

Lokalizacja

Poleć znajomemu