Dodatkowe narzędzia

Obywatelska Inicjatywa Lokalna

Z Chełmońskim W Tle

Pliki do pobrania

Z CHEŁMOŃSKIM W TLE jest projektem zrealizowanym w 100. rocznicę śmierci malarza Józefa Chełmońskiego. Członkowie Stowarzyszenia Nasza Kuklówka, to mieszkańcy Kuklówki Zarzecznej, gdzie artysta żył i malował przez 25 lat. Z jednej strony projekt zakładał przypomnienie, jak bardzo Chełmoński odwoływał się w swoich obrazach do natury i lokalnego krajobrazu, z drugiej zaś trwałe upamiętnienie rocznicy.


Pierwszy cel osiągnęliśmy organizując: spotkanie z dyrektorem warszawskiego zoo pod hasłem Ptaki w obrazach Chełmońskiego, Konkurs pisanki z motywami roślinno-zwierzęcymi z obrazów Chełmońskiego, III Rodzinny Piknik Rowerowy z konkurencją Ptaki Chełmońskiego oraz międzygminne zawody w układaniu mega puzzli przedstawiających wybrane obrazy malarza. Cel drugi zrealizowaliśmy remontując salę pod kościołem, gdzie stworzyliśmy mini galerię z reprodukcjami obrazów malarza oraz historycznymi zdjęciami pozyskanymi od rodziny Chełmońskiego i mieszkańców wsi.
Na stałe zapisaliśmy 100. rocznicę śmierci artysty stawiając pamiątkowy kamień na ziemi należącej do jego rodziny.


W naszych przedsięwzięciach wspierali nas: radny gminy Radziejowice Jacenty Suzdorf, ks. Proboszcz Andrzej Sadowski, dyrektor szkoły podstawowej w Kuklówce Irena Skowrońska, X Drużyna Harcerska Kuklówka, Gościniec Kuklówka, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w powiecie grodziskim Lidia Abramczyk, Stowarzyszenie Animatorów Nauki, Kultury i Sztuki Dziedzictwo – Wioletta i Adam Pilorz, lokalna prasa (Głos Żyrardowa i okolicy, Życie Żyrardowa, Gazetka Gminy Radziejowice) oraz władze gminy Radziejowice.
 

 

Edycja 2015

Lokalizacja

Poleć znajomemu