przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| |
A | A | A
Piątek, 21 lipca 2006

Jesteście najlepsi

21 lipca 2006 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wręczył nominacje generalskie funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Policji.Nominacje otrzymali:


Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Kazimierz Krzowski na stopień nadbrygadiera;

Komendant Główny Straży Granicznej pułkownik Mirosław Kuśmierczak na stopień generała brygady Straży Granicznej;

Zastępca Komendanta Głównego Policji inspektor Waldemar Jarczewski na stopień nadinspektora Policji.

Zwracając się do zebranych Prezydent RP powiedział m.in.:

„Panie Marszałku, Panie Premierze, Panie i Panowie Ministrowie, Panowie Senatorowie, ale przede wszystkim Panowie Generałowie!

Chciałbym zacząć od serdecznych gratulacji. Stopień nadbrygadiera, generała straży granicznej czy nadinspektora policji – to właśnie, jak powiedziałem przed chwilą, stopnie generalskie, najwyższe stopnie w tych służbach i jest tak – na pewno tak być powinno – że dochodzą do nich tylko najlepsi, więc raz jeszcze serdecznie gratuluję.
Realizujemy dzisiaj program korekty, bardzo głębokiej korekty, związanej z funkcjonowaniem naszego państwa. Państwa siedemnasty już rok niepodległego. To państwo, aby spełnić oczekiwania swoich obywateli, musi się istotnie zmienić. Choć wiemy wszyscy, że w ciągu tych ostatnich kilkunastu lat odnieśliśmy także wiele sukcesów. Aby państwo się zmieniło, potrzeba wielu skomplikowanych przedsięwzięć. Dotyczą one wielu, można powiedzieć nawet – bardzo wielu dziedzin życia, ale dziedziną bardzo istotną jest dziedzina związana z bezpieczeństwem obywateli, z bezpieczeństwem kraju, z codziennym poczuciem spokoju. To, zgodnie z Konstytucją i ustawami Rzeczypospolitej, mają zapewnić Policja, Straż Graniczna w ramach swoich zadań, a także Straż Pożarna, która jest u nas ogólną służbą ratowniczą.

To są zadania niezmiernie wręcz istotne. Nasz kraj, choć mamy dzisiaj pod tym względem istotny postęp, ciągle nękany jest nadmiernie wysoką przestępczością. Ciągle nasze granice nie są strzeżone jeszcze tak, jakbyśmy tego chcieli. Ciągle służba, którą pan nadbrygadier kieruje, nie jest odpowiednio wyposażona. Czasami zdarza się, chociaż coraz rzadziej, że nie jest także wystarczająco wyszkolona. Zmienimy to wszystko. I ja nominacje panów generałów łączę z tym właśnie procesem zmian, z procesem wprowadzania porządku, dyscypliny i większej, coraz większej w Europie sprawności.

Tego życzę wszystkim służbom, które panowie generałowie reprezentujecie. Tego życzę Panu Premierowi, który te służby z ramienia Rządu Rzeczypospolitej nadzoruje. Tego życzę Panu Komendantowi Bieńkowskiemu. Tego życzę przede wszystkim naszej Ojczyźnie i jej ponad trzydziestu ośmiu milionom obywateli. Dziękuję bardzo.”

..................................................................................................................................................................

Zapraszamy do oglądania zdjęć z tego wydarzenia w naszej Galerii!

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.