przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| |
A | A | A
Środa, 27 maja 2009

Prezydent: wybory 7 czerwca prawie jak te z 1989 roku

  |   Spotkanie z mieszkańcami Garwolina Spotkanie Prezydenta RP z przedstawicielami środowisk lokalnych – wręczenie statuetek zasłużonym dla powiatu garwolińskiego w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie

Wizyta w Garwolinie

Prezydent Lech Kaczyński ocenił w środę w Garwolinie, że zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego są prawie tak samo ważne, jak wybory z 1989 roku.

Prezydent zwrócił się podczas spotkania z przedstawicielami władz lokalnych w Garwolinie na Mazowszu o namawianie obywateli do licznego udziału w wyborach 7 czerwca.

Według Lecha Kaczyńskiego, nie można dopuścić do tego, aby o naszej reprezentacji w PE decydowały tylko duże i średnie miasta.

Prezydent mówił również o sytuacji gospodarczej w kraju. Jego zdaniem, obecnie trzeba szukać recept, które pozwoliłyby na walkę z bezrobociem. - Czas poszukiwania ludzi przez pracę minął - podkreślił i dodał, że jego celem jest niedopuszczenie do powrotu bezrobocia na wielką skalę.

Lech Kaczyński zaznaczył też, że zasadne jest pytanie o dalszy model rozwoju Polski.

Prezydent podkreślił, że jest bezpartyjny, jednak zarówno on, jaki obóz polityczny, z którego się wywodzi, opowiadają się za koncepcją równomiernego rozwoju kraju, bo - jak mówił - tylko on będzie służył wszystkim Polakom. 

Odznaczenie w Miętnem

Z Garwolina prezydent udał się do Miętnego, gdzie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczył działaczkę "Solidarności" Bogumiłę Szeląg. Była ona inicjatorem, założycielem i przewodniczącą szkolnej organizacji NSZZ „Solidarność”. Jako nauczycielka w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem udzielała moralnego wsparcia uczniom prowadzącym w Zespole wiosną 1984 r. walkę w obronie Krzyża, zdjętego podstępnie ze ścian pomieszczeń lekcyjnych. Walka o powrót Krzyża trwała pięć miesięcy i zakończyła się porozumieniem przywracającym symbol Krzyża do szkoły. Po tych wydarzeniach Pani Bogumiła Szeląg została przeniesiona do pracy poza Szkołę Rolniczą w Miętnem, powracając do niej raz jeszcze w latach 1989-2004. W 80. rocznicę powstania szkoły wzięła udział w przygotowaniu monografii Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem.

Podczas spotkania z mieszkańcami Miętnego Lech Kaczyński mówił m.in. o sytuacji gospodarczej. Przestrzegał, że może się ona pogorszyć. Prezydent apelował przy tym o solidarność. Jego zdaniem Polska nie może być "tylko dla bogatych"  (PAP, inf. własna)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.