Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 16 grudnia 2009

Odznaczenia za zasługi dla Rzeczypospolitej

  |  

W Sali Obrazowej Pałacu Prezydenckiego Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Pan Jacek Sasin wręczył w imieniu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego ordery i odznaczenia żołnierzom i kombatantom zasłużonym w walce o niepodległość Rzeczypospolitej, działaczom opozycji demokratycznej, osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu, odznaczonym:

 

za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność na rzecz przemian demokratycznych, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i działalności społecznej

 

  • KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

1. Pani Maria CHARZYŃSKA
2. Pani Anna CZŁONKOWSKA
3. Pan Tadeusz GARNCAREK
4. Pan Ryszard KARDASZ
5. Pan Jan LUBIŃSKI
6. Ksiądz Marek ŁABUDA
7. Pan Mieczysław MATUSZYŃSKI
8. Pan Andrzej MAZUROWICZ
9. Pan Romuald SZYMKIEWICZ

 

pośmiertnie
10. Leszek CEREMUŻYŃSKI

  • KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

11. Pan Wojciech BORUCH
12. Pani Jolanta BORUCKA-BUKOWSKA
13. Pan Emilian CHIBOWSKI
14. Pan Stanisław CHROMIK
15. Pani Zofia CYGAL-KRUPA
16. Pan Tomasz CZARNECKI
17. Pan Andrzej CZECHOWSKI
18. Pan Jan GAJDA
19. Pan Adam GŁOWACZ
20. Pan Wiesław GOLKA
21. Pan Bronisław GOSOWSKI
22. Pan Romuald HUSZCZA
23. Pan Edmund KAMIŃSKI
24. Pan Krzysztof KNAPIK
25. Pan Wiesław KRAJKA
26. Pani Elżbieta KRYŃSKA
27. Pan Michał LISOWSKI
28. Pan Roman MAGDA
29. Pan Zbigniew MATYSIAK
30. Pan Przemysław MYJAK
31. Pan Wiesław OCHOCIŃSKI
32. Pan Jan PAŚKO
33. Pan Leon PAWLIKOWSKI
34. Pan Władysław SNOSEK
35. Pan Stanisław SOSAK
36. Pani Zofia SZWEDA-LEWANDOWSKA
37. Pan Ryszard WEBER
38. Pan Jan WIEDEREK
39. Pan Władysław WOŁODKO
40. Pan Benon WROŃSKI
41. Pan Zbigniew WRÓBLEWSKI


pośmiertnie
42. Czesław BUŚKO
43. Janusz CYGAŃSKI
44. Maria PAWLACZYK

  • ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

45. Pan Adam KRAWCZYK
46. Pan Jacek KRZEMIŃSKI
47. Pani Elżbieta OLEKSIEJUK
48. Pan Piotr SZYRYŃSKI
49. Pan Edward ZAWIŚLAK

  • SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

50. Pan Stanisław BUCHOWSKI
51. Pani Łucja GOŁĘBIEWSKA
52. Pani Joanna SIWICKA


Przejdź do zdjęć do pobrania
 

Poleć znajomemu