Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 2 kwietnia 2009

Prezydent powołał Radę ds. Wsi i Rolnictwa


W czwartek Prezydent Lech Kaczyński powołał Radę do Spraw Wsi i Rolnictwa. Ma to być organ doradczy, który będzie opiniować Prezydentowi akty prawne dotyczące rolnictwa.

Rada liczy 16 członków, a jej przewodniczącym został Jan Ardanowski, doradca prezydenta RP.
Podczas uroczystości wręczania nominacji dla członków Rady Prezydent powiedział, że zajmie się ona m.in. dochodami rolników oraz "sprawą gospodarstw rolnych".

Prezydent zauważył, że obecnie następuje koncentracja własności ziemi. Dodał, że nie umie odpowiedzieć, jaka powinna być optymalna wielkość gospodarstwa rolnego, by było to najbardziej korzystne dla wsi.

Wicedyrektor Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN Mirosław Drygas uważa, że Rada przede wszystkim powinna zająć się aktualnymi problemami wsi. Jak zauważył, coraz więcej mieszkańców wsi jest żyje z dochodów uzyskiwanych poza rolnictwem, gdy tymczasem na wsi pracy brakuje.

Drygas uważa, że Rada może wypracować ciekawe pomysły, gdyż w jej skład wchodzą przedstawiciele różnych środowisk, mających różne doświadczenia. - Wieś czeka na strategię, ludzie chcą wiedzieć, jak będzie wyglądała ich przyszłość - powiedział Drygas.

Lech Kaczyński zapowiedział powstanie rady 13 marca br. podczas finałowej Gali AgroLiga 2008, która miała miejsce w Pałacu Prezydenckim.
(PAP, inf. własna)

Pliki do pobrania

Poleć znajomemu