przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 13 października 2010

Prezydent wręczył nagrodę dla „Nauczyciela Roku”

Prezydent wręczył nagrodę dla „Nauczyciela Roku”   |   Prezydent wręczył nagrodę dla „Nauczyciela Roku”

W środę prezydent był gościem uroczystej gali finałowej konkursu „Nauczyciel Roku”, która w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej odbyła się na Zamku Królewskim Warszawie. Bronisław Komorowski wręczył nagrodę Markowi Golce, nauczycielowi fizyki z Radomia, który został tegorocznym laureatem konkursu.

 

- Z wielką radością witam tę inicjatywę; zachęcam, aby szukać tego jednego, jedynego, ale jednocześnie budować przekonanie, że w każdym z nauczycieli jest coś wielkiego, pięknego - mówił prezydent podczas czwartkowej gali konkursu.

Jak dodał, takie inicjatywy podkreślają znaczenie zawodu nauczyciela i jego roli. - Cieszę się, że są inicjatywy, które zmierzają do tego, aby dyskusje i rozważania dotyczące zawodu nauczyciela i realiów szkoły polskiej przenosić na fora szersze, do opinii publicznej - mówił Bronisław Komorowski. Jak ocenił, jest zapewne wiele osób w polskim systemie edukacyjnym, które zasługują na takie szczególne wyróżnienie.

Konkurs "Nauczyciel Roku" odbywa się po raz dziewiąty. Organizuje go tygodnik "Głos Nauczycielski". Kandydatów zgłaszają: grona pedagogiczne, uczniowie, rodzice, samorządy i organizacje społeczne. Przy ocenie nauczycieli brane są pod uwagę ich sukcesy - np. liczba laureatów olimpiad, odsetek absolwentów przystępujących do matury i zdających ją, pomoc uczniom w sytuacjach dla nich trudnych.

Jak podkreślają organizatorzy konkursu, jego dotychczasowi laureaci są prawdziwymi autorytetami w swoich środowiskach, cenionymi ekspertami, zdobywają kolejne nagrody, ale nadal poświęcają każdą wolną chwilę swoim uczniom. Podczas gali przyznane zostają także tytuły: "Przyjaciel Szkoły" i "Inicjatywa Edukacyjna Roku".

W uroczystości oprócz Prezydenta RP uczestniczyli także m.in. minister edukacji Katarzyna Hall, rzecznik praw dziecka Marek Michalak, rektorzy szkół wyższych, kuratorzy oświaty, dyrektorzy szkół i nauczyciele z całej Polski. (PAP, inf. własna)
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.