przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| |
A | A | A

Sprawy społeczne

Prezydent kibicował polskim reprezentantom w wielu wydarzeniach sportowych. Wielokrotnie składał wyrazy uznania i gratulacje polskim sportowcom, których sukcesy przyczyniają się do budowy pozytywnego wizerunku Polski w świecie. Najwybitniejsi z nich zostali przez Lecha Kaczyńskiego odznaczeni orderami państwowymi.


Lech Kaczyński aktywnie angażował się w sprawy dla polskiego sportu najważniejsze – choćby wspierając kandydaturę Polski do współorganizacji finałów piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku. Siedemnastego kwietnia 2007 roku prezydent udał się do Cardiff, gdzie wraz z prezydentem Ukrainy Wiktorem Juszczenką uczestniczył w uroczystości oficjalnej prezentacji wspólnej kandydatury do organizacji najważniejszej w Europie imprezy piłkarskiej. Dzień później UEFA przyznała to prawo właśnie Polsce i Ukrainie.
 

Prezydent zajmował się też kwestiami zapewnienia bezpieczeństwa imprez masowych, w szczególności meczów piłkarskich. Siedemnastego maja 2006 roku, kilka dni po starciach chuliganów na ulicach Warszawy, zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego piłkarze i kibice, a także przedstawiciele władz rządowych i samorządowych podpisali zainicjowany przez Lecha Kaczyńskiego apel o walkę z bandytyzmem na stadionach. Dziewiętnastego lutego 2009 roku w Kancelarii Prezydenta RP odbyło się spotkanie z przedstawicielami Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców. Tematem rozmowy był projekt ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, omawiany w parlamencie.


Lech Kaczyński podkreślał znaczenie, jakie sport ma także dla osób niepełnosprawnych. Prezydent spotykał się niejednokrotnie z niepełnosprawnymi sportowcami, honorując ich osiągnięcia. Osiemnastego grudnia 2008 roku Lech Kaczyński nadał ordery i odznaczenia medalistom XIII Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie oraz ich trenerom.

 

POPRZEDNIA 1, 2, 3, 4, 5, 6, NASTĘPNA
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.