Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 2 czerwca 2009

Kownacki: będę domagał się przeprosin

- Czuję się zniesławiony i pomówiony – przyznał Piotr Kownacki w dzisiejszym wywiadzie dla Radia Pin – Zamierzam pozwać zarówno dziennikarza, jak i radio.

Szef Kancelarii ma zamiar wystosować pozew również przeciwko Bankowi Ochrony Środowiska i jego prezesowi. Jego zdaniem bank naraża się na straty , a jego zarząd odznacza się brakiem profesjonalizmu.

- To była działalność, jaką prowadziło bardzo wiele banków, zarabiały na tym znakomicie i podobnie – również znakomicie – zarabiał na tym Bank Ochrony Środowiska – dodał minister.

Pytany o to, kiedy Prezydent zwoła Radę Gabinetową, mister Kownacki powiedział, że nie ma żadnego ustalonego terminu.

Szef Kancelarii przyznał, że Zyta Gilowska od czasu do czasu doradza Prezydentowi, ale nie pełni w Kancelarii żadnej funkcji. Na pytanie, czy to Gilowska była autorką ostatniego orędzia sejmowego Lecha Kaczyńskiego Szef Kancelarii odpowiedział, że tekst orędzia był analizowany przez kilkoro ekonomistów.

Piotr Kownacki nie wykluczył również, że Zyta Gilowska może stać się oficjalnym doradcą do spraw ekonomicznych Prezydenta. – Jest wybitną ekonomistką i ma wszelkie ku temu predyspozycje – przyznał. 

Posłuchaj wywiadu na stronie Radia Pin.

Poleć znajomemu