Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 27 maja 2009

Piotr Kownacki: specjaliści z PO prowadzą na mnie nagonkę

Testowanie wytrzymałości

– Nie chcę wywoływać paniki, natomiast tego typu wypowiedź jest zdecydowanie niepokojąca – powiedział w TVP Info Piotr Kownacki komentując oświadczenie niemieckich partii CDU-CSU.

– Przy tego rodzaju odezwach każde słowo jest wyważone i gdyby chodziło o prawo do odwiedzin, to tak zostałoby to sformułowane – stwierdził Kownacki odnosząc się do słów ministra Neumanna, wg którego w oświadczeniu chodziło tylko o prawo do swobodnych odwiedzin rodzinnych stron. – To jest wycofywanie się rakiem z za daleko idącej wypowiedzi – skomentował szef prezydenckiej kancelarii.

Jego zdaniem mamy do czynienia z testowaniem, gdzie kończy się polska wytrzymałość. – Oczekiwałbym od naszego rządu, żeby stanowczo pokazał, że tego typu wypowiedzi przekraczają naszą wytrzymałość – stwierdził Kownacki.

Pytany, czy Prezydent będzie się domagał sprostowania Piotr Kownacki powiedział, że to się niebawem okaże.

„To nagonka na moją osobę”

Odnosząc się do sprawy BOŚ, minister Kownacki powiedział, że nic mu nie wiadomo, jakoby bank miał ponieść stratę w wyniku jego decyzji. Całą sprawę Kownacki określił jako nagonkę medialną na jego osobę. – Nie rozumiem, dlaczego dziennikarz radia Zet, z którym na ten temat rozmawiałem dwa miesiące temu, dopiero teraz, w końcówce kampanii do europarlamentu, zdecydował się opublikować swoje rewelacje, nie uwzględniając mojego stanowiska – mówił minister Kownacki.

– Nie rozumiem też, jak może prezes banku, giełdowej spółki, urządzać czysto polityczną konferencje prasową po to żeby uczynić zadość swoim politycznym mocodawcom – stwierdził Kownacki.

– To jest metoda typowa dla czarnej propagandy: pomówić kogoś i sugerować, żeby się wycofał do czasu wyjaśnienia – tłumaczył. Pytany, kto jest inspiratorem tej nagonki minister wskazał na specjalistów od czarnej propagandy pracujących dla Platformy Obywatelskiej i rządu.

Kownacki dodał, że kilkukrotnie rozmawiał na temat swojej prezesury w BOŚ z Prezydentem i otrzymał zapewnienie, że ta sprawa nie spowoduje zawieszenia go w funkcji szefa kancelarii. Dodał też, że sam nie poda się do dymisji i że rozważa podjęcie kroków prawnych wobec osób, które naruszają jego dobre imię.
Poleć znajomemu