Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 26 maja 2009

Minister Kownacki: sprawa nie jest czysto merytoryczna

Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki uznał oskarżenia wobec jego osoby za bezpodstawną nagonkę. Minister wyraził zdziwienie, że wyciąga się sprawy sprzed ośmiu i więcej lat, mimo że były one już wielokrotnie badane. -Mnie i innym osobom zostały udzielone absolutoria, które potwierdzają słuszność tych działań - mówił Kownacki

- Dziwne jest to, że zarząd banku uznaje za celowe ogłaszanie takich informacji na konferencji prasowej. W bankowości nie ma takich zwyczajów, banki raczej starają się uniknąć takiego rozgłosu - dodał  minister. Jego zdaniem, to kolejny dowód na to, że sprawa nie jest czysto merytoryczna. 
 
- To nie była moja jednoosobowa decyzja – mówił minister o podpisaniu umów na wykup szpitalnych długów – To była decyzja zarządu. 

Podkreślił również, że wierzytelności są różne i mają różne ceny, a poza tym przypomniał, że odszedł z Banku Ochrony Środowiska na początku czerwca 2001 roku. 

Pytany o reakcję na apel PO do Prezydenta o jego zawieszenie Szef Kancelarii stwierdził:
- Nie planuję podać się do dymisji. Mam też nadzieję, że nie zdymisjonuje mnie Platforma Obywatelska.

Jednocześnie minister wyraził zdziwienie, że premier Tusk zdecydował się włączyć swój autorytet w tę sprawę.

Na pytanie, czy Prezydent Lech Kaczyński skieruje ustawę medialną do Trybunału Konstytucyjnego Kownacki powiedział, że tekst ustawy nie dotarł jeszcze do Kancelarii, ale wiadome jest, że Prezydent będzie konsultował ustawę ze środowiskiem przed podjęciem decyzji.


Poleć znajomemu