Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 26 października 2006

60-lecie UNICEF

26 października Pani Maria Kaczyńska spotkała się w Pałacu Prezydenckim z Panią Rimą Salah, Wiceprezydent Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci - UNICEF, która przyjechała do Polski, by wziąć udział w obchodach 60-lecia UNICEF oraz spotkać się z przedstawicielami polskiego rządu w celu zwiększenia zaangażowania Polski w działalność UNICEF.

W rozmowie z panią Rimą Salah Pani Prezydentowa stwierdziła, że tylko współpraca i solidarne działanie na rzecz pomocy dzieciom mogą przynieść konkretne rezultaty. Podkreśliła również jak ważna i wymagająca zdecydowanego przeciwdziałania jest sprawa przemocy i to nie tylko dorosłych wobec dzieci, ale i nasilające się z roku na rok niezwykle drastyczne zjawisko agresji oraz przemocy dzieci w stosunku do rówieśników. To jest problem, który wymaga szczególnej uwagi.

Rima Salah zamierza odwiedzić w najbliższym czasie inne stolice Europy Środkowej i obie Panie rozważały możliwość zainteresowania Pierwszych Dam z krajów środkowoeuropejskich wspólnym działaniem na rzecz walki z przemocą wśród dzieci.

Małżonka Prezydenta RP objęła honorowym patronatem Galę Charytatywną „Jeden świat, dwa oblicza” zorganizowaną z okazji 60-lecia Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci - UNICEF, która odbędzie się 27 października w hotelu Sofitel Victoria.

..................................................................................................................................................................

Zapraszamy do oglądania zdjęć z tego wydarzenia w naszej Galerii!
Poleć znajomemu