przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 21 kwietnia 2010

Pożegnanie Dariusza Jankowskiego

Pogrzeb Dariusza Jankowskiego   |   Pogrzeb Dariusza Jankowskiego Pogrzeb Dariusza Jankowskiego Pogrzeb Dariusza Jankowskiego Pogrzeb Dariusza Jankowskiego Pogrzeb Dariusza Jankowskiego Pogrzeb Dariusza Jankowskiego Pogrzeb Dariusza Jankowskiego Pogrzeb Dariusza Jankowskiego Pogrzeb Dariusza Jankowskiego Pogrzeb Dariusza Jankowskiego Pogrzeb Dariusza Jankowskiego Pogrzeb Dariusza Jankowskiego Pogrzeb Dariusza Jankowskiego Pogrzeb Dariusza Jankowskiego Pogrzeb Dariusza Jankowskiego Pogrzeb Dariusza Jankowskiego

W środę na wojskowych Powązkach w Warszawie pochowany został Dariusz Jankowski, urzędnik z Kancelarii Prezydenta, który zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

 

Mszę żałobną odprawiono w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Wzięli w niej udział rodzina, przyjaciele oraz współpracownicy z Kancelarii Prezydenta.

 

Przed mszą odczytano decyzję o przyznaniu zmarłemu Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

 

Dariusza Jankowskiego wspominał w homilii kapelan pomocniczy przy Urzędzie Prezydenta RP ks. kpt. Mateusz Hebda. - Wiele w ostatnich dniach było słów i pogrzebów, ale ten na pewno jest wyjątkowy, bo Darek był wyjątkowym człowiekiem.(...) Dla niego nie było rzeczy niemożliwych. Jak niewielu, znał się na wszystkim i wszystkim mógł pomóc na tyle, na ile potrafił. Był dla wszystkich teraz i od zaraz - mówił duchowny.

 

- Dzisiaj dziękujemy ci, Darku, za to wszystko, co zrobiłeś dla naszej ojczyzny. Za te wszystkie podróże, które ty przygotowałeś, aby urząd prezydenta miał szanse być dobrze reprezentowany, to właśnie w dużej mierze twoja zasługa. To dzięki twojej ciężkiej i wytężonej pracy urząd prezydenta był tak dobrze wyeksponowany - podkreślił ks. Hebda.

 

- Darku, dziękuję ci, wierząc, że miejsce, do którego się udałeś teraz - i jestem o tym przekonany - będzie dla ciebie nagrodą za dobre życie, bo wierność ziemskiej matce - ojczyźnie, nagradzane jest życiem w „królestwie niebieskim” - powiedział.

 

Uroczystości pogrzebowe na wojskowych Powązkach odbyły się z ceremoniałem wojskowym - z wartą honorową przy trumnie; oddano salwy honorowe.

 

Dariusz Jankowski specjalizował się w organizacji wizyt prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Wschód. W Kancelarii Prezydenta pracował od 1993 r. na stanowisku aspiranta w Zespole Obsługi Organizacyjnej Prezydenta.

 

(PAP)
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.