przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 15 kwietnia 2010

Sobotnie uroczystości żałobne w Warszawie

Trumny z ciałami Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii zostaną w sobotę przeniesione do archikatedry warszawskiej. Odbędzie się tam msza św. w intencji Prezydenckiej Pary - poinformowała warszawska kuria metropolitalna.

 

Jak podaje kuria, przeniesienie trumien z ciałami Lecha i Marii Kaczyńskich z Pałacu Prezydenckiego do archikatedry warszawskiej ma nastąpić w sobotę o godz. 17. O godz. 18 odbędzie się tam msza św. w intencji Prezydenckiej Pary. Uroczystości przewodniczyć będzie metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz.

 

Ceremoniał państwowy pożegnania prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii oraz pozostałych ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem rozpocznie się w sobotę o godz. 12.00 na placu Piłsudskiego. Na godz. 13.00 zaplanowano tam uroczystą mszę św. żałobną koncelebrowaną przez Episkopat Polski. W niedzielę Para Prezydencka zostanie pochowana na Wawelu.

 

Szczegóły organizacyjne dotyczące sobotniej uroczystości żałobnej na Placu Piłsuskiego dostępne sa na stronie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa.

 

Informacje dla mieszkańców i przyjezdnych:


Wszelkie informacje dla zainteresowanych sobotnimi uroczystościami są dostępne pod numerem 800 70 70 47 (adres mailowy: [email protected]).


Infolinia w czwartek, piątek i sobotę działa w godz. 8.00-20.00.

 

Rozdawana będzie również mapka sytuacyjna ułatwiająca dotarcie do Pl. Piłsudskiego i Parku Saskiego oraz poruszanie się po terenie uroczystości.


Miasto przygotowuje Punkty Informacyjne:
- przy skrzyżowaniu ul. Królewskiej i Marszałkowskiej (sobota, godz. 8.00 – 17.00)
- na Dworcu Centralnym (czynny od piątku cała dobę)
 

 

(PAP)
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.